Jeszcze się w nią nie wgryzałem, ale cieszę się, że wreszcie bierzemy się za takie duże schematy jak office czy healthcare (a w kolejce, czyli w fazie dyskusji jest jeszcze craft). W tym wypadku jest trudniej, bo to nie jest zupełnie nowy schemat, tylko docelowo zastępnik amenity=hospital/clinic/doctors itp., ale znacznie szersze i dokładniejsze. Ekipa OSM Carto bardzo konserwatywnie podchodzi do takich duplikatów i zwykle ludzie powołują się na zapis, że powinniśmy zapobiegać “niepożądanej fragmentacji tagów”, kompletnie ignorując fakt, że na krótką metę fragmentacja może być większa, ale na dłuższą pozwala na większą konsolidację (bo można będzie zmigrować w kierunku bardziej bogatego i spójnego schematu).
Jeszcze nie ma wdrożenia na serwerach OSMF (pewnie zacznie się wieczorem), ale jest już bogate wydanie v4.17.0, w którym między innymi obszary naturalne pojawiają się już od z5:
Tu problem wynika z tego że ikonka sklepu jest zasłaniana przez ikonkę parkingu. Trzeba by to sprawdzić, ale pewnie wyświetlanie ikon parkingów po wszystkich innych może być dobrym pomysłem.
Usiadłem wreszcie i porządnie opisałem dlaczego użycie dla dróg skali koloru aż do fioletu (zamiast tylko do czerwieni) poprawiłoby czytelność stylu, zwłaszcza dla dróg tertiary, które kiedyś bez skutku próbowałem pokolorować na jasnożółty:
Dzieła sztuki w formie posągu/sylwetki (statue) warto otagować dokładniej, wtedy są i lepiej otagowane i mniej wyraziste. To samo z różnymi typami pomników. Podejrzewam, że we Wrocławiu to krasnale tak zaatakowały - niestety nie wiem jak odróżniać np. duże dzieła sztuki od małych.
Największe zmiany to wyświetlanie udokumentowanych obiektów healthcare=*, zmiana koloru natural=scrub (czyli krzaków), zmiana koloru i wzorka na ogródkach działkowych, wyświetlanie nazwy przylądków (natural=cape) oraz coś akurat na zimę - wyświetlanie lodowisk (leisure=ice_rink).
Mam natomiast inną zagwozdkę. Otóż fajnie by było gdyby na domyślnej mapie były wyświetlane nazwy nabrzeży (portowych). Często będąc w portach są to “punkty” dzięki którym można się nawigować. Czy w ogóle była prowadzona dyskusja na ten temat?
Gdzieś (może na tym forum) był zgłaszany problem z generowaniem nazw bankomatów. Poniższy bankomat ma pod ikoną wygenerowaną nazwę operatora a nie nazwę (z pola name). https://www.openstreetmap.org/node/935789596
Czy tak powinno być?