en tot slot (excuses voor de hoeveelheid tekst die de taaie materie toch nodig heeft ):
Hadden we dat niet eerder dit jaar al uitgebreid besproken in dit draadje (-; ?
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=670744#p670744
Nog los van het punt dat we niet alleen taggen om te routen, lijkt vooral: welke algemeen gebruikte routers gebruiken überhaupt de landspecifeke defaults uit de vaak door mappers besproken tabellen op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions ?
Dus specifiek voor NL bijvoorbeeld “yes” voor : auto op track; moped op path; foot op bridleway, maar voor Duitsland “no” voor foot op cycleway
Ik ken ze niet, en dat is denk ik maar goed ook, want die tabellen komen niet goed overeen met juridische situatie in NL en –belangrijker- ook niet met de in de praktijk meest voorkomende waarde (zoals bicycle=no op path).
Daarnaast valt in dat kader op:
-in de internationale (default…) defaulttabel ontbreken de waarden voor “track”, toch niet de meest obscure highway-waarde
-alleen voor Duitsland is een volledige default-relatie met access is aangemaakt: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Defaults#List_of_existing_defaults_relations
-desondanks passen zelfs Duitse routers nog geeneens de Duitse defaults toe in Duitsland (foot=no op cycleway); zie twee voorbeelden van routers die voetgangers routeren over highway=cycleway (zonder foot= en met alle varianten van wel/niet segregrated)
https://maps.openrouteservice.org/directions?n1=50.865819&n2=6.089843&n3=17&a=50.864518,6.085579,50.866301,6.089108&b=2&c=0&g1=-1&g2=0&k1=en-US&k2=km
-onderaan de pagina met de default-(Jomanda ;)?) -tabellen wordt ook al geconstateerd:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions
-ook Openfietsmap gaat anders om met het toewijzen van default access voor fiets . Ik doorgrond het niet volledig, maar ik zie geen specifieke defaults apart per land zoals in de “Jomanda-tabellen”, maar generieke (en knap uitgedachte) generieke regels op basis van veel meer dan alleen het type highway.
http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfietser/openfietsmap/Scripts/Styles/lines
Zou het niet zo kunnen zijn dat we met de veelbesproken OSM-defaulttabellen te maken hebben met iets dat specifiek bedoeld was voor routers, maar dat deze daar nu niet of nauwelijks door worden gebruikt, terwijl ze wel worden gebruikt door mappers –niet de beoogde doelgroep- met het omgekeerde resultaat tot gevolg: niet het zo goed mogelijk aanvullen van ontbrekende data, maar juist het verdwijnen van data uit de database?