in vervolg op bovenstaande:
Dat is het verschil tussen “by default” en “by definition”.
Zoals hierboven uitgelegd volgt foot=yes NIET per definitie uit highway=footway.
Bij highway=motorway ligt dat anders, daar volgt het wel uit de definitie, zowel in het dagelijks verkeer als in de OSM-wiki
Er staat naast de definitie met “implies: motor_vehicle=yes” ook een verstandige kanttekening op de wiki van highway=motorway:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dmotorway
Die opmerking is ook wel praktisch omdat je met de huidige OSM-definities ook moped en mofa zou toelaten…
Als we echt serieus zouden omgaan met de kwaliteit van data over toegankelijkheid van wegen (naar mijn idee de grootste meerwaarde van OSM tegenover vrij beschikbare topografische kaarten), dan zouden we dat doen en hoefden we deze discussie niet steeds opnieuw te voeren.
Alleen hoeft dat natuurlijk niet met een aparte tag voor elke vervoerswijze, aangezien je het in de meeste gevallen prima kan samenvatten in een aantal termen (alleen “access=yes” als er geen beperkingen zijn of “foot=yes” icm “vehicle=no” etc.
Wat echte needless-tags zijn, is bijvoorbeeld “bicycle=yes” als er ook al “vehicle=yes” is getagd: het een volgt al per definitie -en niet per default- uit het ander.