Een aantal van jouw edits heb ik bekeken. Anno 2018 wordt er anders gemapt dan anno 2011. Er is iemand die de term “needless tagging” heeft uitgevonden.
Als ik de diverse wiki van de OSM bekijk, kan ik altijd wel iets vinden om mijn gelijk te halen:
Default is a proposal (not yet fully drafted, no RFC, no voting yet) for a possible, upcoming default value system.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#Netherlands
Als iemand de term “needless tagging” gebruikt en daarvoor naar de wiki verwijst, drijft hij/zij zijn/haar eigen zin door. De wiki is namelijk niet officieel vastgesteld. Het is nog steeds een voorstel.
Enkele voorbeelden uit een wiki:
A UK cycleway:
highway=path
bicycle=designated
foot=yes
A UK footway:
highway=path
foot=designated
bicycle=no
horse=no
A cycleway (continental Europe): 120px-Zeichen 237.svg.png
highway=path
bicycle=designated
foot=yes/no depending on country
horse=no
or
highway=path
bicycle=official
A footway (continental Europe): 120px-Zeichen 239.svg.png
highway=path
foot=designated
bicycle=no
horse=no
or
highway=path
foot=official
Als goede Nederlanders gaan we ons als Engelsen gedragen en ons eigen eilandje creëren door eigen regels vast te stellen voor een internationaal project.
Persoonlijk ben ik het eens met je: de tag bicycle=yes op een highway=unclassified is onnodig, maar het is een mening geen feit.
Ik heb ook een mening over “needless tagging” en geef het volgende voorbeeld:
De diverse passieve uit de BAG geïmporteerde gegevens zijn compleet, d.w.z. straatnaam en woonplaats wordt vermeld. Stel dat er in een plaats 100.000 woningen staan, dan wordt de plaatsnaam minimaal 100.001 keer in de database van de OSM gezet. Hetzelfde geldt voor de naam van de straat.
Degene die denkt de database van de OSM te verkleinen door tags te verwijderen, komt bedrogen uit. De database groeit alleen maar omdat elke wijzinging wordt opgeslagen en onthouden.
P.S. wat ik erger vind is als iemand de tag bicycle=no gebruikt op een weg waar je wel mag fietsen, ook al ligt er een (verplicht)fietspad naast. (rara hoe kan dat?)