Propozycja automatycznej edycji - usunięcie "area:size:ha" z obszarów

Mamy w Polsce trochę obszarów z tagiem area:size:ha jak np. https://www.openstreetmap.org/way/158215809

Nie ma to za bardzo sensu - obszar w OSM jest już obszarem z powierzchnią wyrażoną przez jego geometrię (łatwo to zauważyć w JOSM z jednym z dodatków który podaje rozmiary (powierzchnię/długość) dowolnego zaznaczonego obiektu.

Podawanie dodatkowo obszaru w tagach jest zbędnym dublem. W związku z tym chcę skasować tagi “area:size:ha” z obszarów (na punktach mają one jeszcze jakiś sens, choć ma to znaczenie tylko teoretyczne bo teraz ta sytuacja nie występuje).

Edycja dotyczyłaby jedynie terenu Polski.

Zachęcam do komentarzy, również tych popierających edycje - w przypadku braku poparcia się ona nie odbędzie.

Też mnie zastanawiała kiedyś użyteczność tego tagu. Porównaj zapisaną w tagu powierzchnię do faktycznej powierzchni geometrii. Zdziwisz się.

Posprawdzam- zgaduję że się nie zgadza?

Plus - jak intepretować twoją wypowiedź? Jesteś za usuwaniem tego tagu, pozostawieniem, czy nie masz opini?

Tak, nie zgadzało się w paru przypadkach.

Jestem za tym, żeby wywalić ten śmieciowy tag (ale po sprawdzeniu czy ewentualna nieścisłość ma coś na rzeczy).