“Follow JC Go” o której teraz piszą w internecie, jeśli dobrze widzę używa OSM.
Rogal świętomarciński widoczny dopiero na dalszym poziomie zbliżenia ???
Hańba!
Makówki, szałot, wodzionka na Dolnym Śląsku.
Knysza Wrocławska na Śląsku.
A pierogi ruskie na Galicji.
Ciekawe z jakiego źródła korzystali.
Ej, ale wpisz “Poznań” w wyszukiwarkę…
Nie wiem czy to było gdzieś u nas wspominane, ale przez szukajkę forumową nie znalazłem - Zumi korzysta z danych OSM w swoich mapkach:
Atrybucji, jako żywo, nie ma. Skąd biorą kafelki - nie umiem powiedzieć, ale nie bezpośrednio z serwerów OSM. Nie dodaja żadnych informacji, które by musieli udostępnić w ramach licencji.
Czyli najwyżej możemy im powiedzieć, że to brzydko tak bez atrybucji.
EDIT: Napisałem do nich. Ze wskazaniem na stronę:
http://openstreetmap.org.pl/o-openstreetmap/wykorzystanie-mapy/warunki-licencyjne/
Mam nadzieje, że ktoś się odezwie, jeśli zechcą skorzystać z umieszczonego na stronie linka do kontaktu
A wiecie, że poprawili?
No to może teraz pociosam kołki w głowie InPostowi. To może być duża wartość reklamowa, popularna strona…
Może OSM po prostu powinno fakturować takie przewinienia?
A kasę przeznaczyć na mapping party w różnych miastach
Ja to mam inne pytanie. Czy jesteśmy w stanie spowodować, żeby na konkretnej stronie mapa się nie wyświetlała?
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Blocked_applications
i
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Access_blocked
Poza aplikacjami nie znam innych przypadków blokady, to musiałby powiedzieć ktoś w temacie.
Ja to mam inne pytanie. Czy jesteśmy w stanie spowodować, żeby na konkretnej stronie mapa się nie wyświetlała?
Zależy czy korzystają z własnych serwerów czy tych utrzymywanych przez fundację OSM.
Rzeszowski geoportal ma warstwę OSM, ale tak jakby pobrali dane wokół Rzeszowa (już parę miesięcy temu) i wyświetlali w stylu sprzed paru lat
http://osrodek.erzeszow.pl/map/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=+granice+OSM+
Rzeszowski geoportal ma warstwę OSM, ale tak jakby pobrali dane wokół Rzeszowa (już parę miesięcy temu) i wyświetlali w stylu sprzed paru lat
http://osrodek.erzeszow.pl/map/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=+granice+OSM+
To jest jeden z geoportali utrzymywanych przez firmę “GEOBID”. Gdzieś na początku roku p. Borys z tej firmy tłumaczył mi, że:
- ten podkład jest opcjonalny - tzn. dają go tylko tym powiatom, które sobie zażyczą (np. stalowawola.geoportal2.pl nie używa) i są to statyczne kafelki.
- każdorazowo generuje go firma GEOBID - tzn. kiedy klient zauważy, że podkład jest nieaktualny i sobie tego zażyczy. Przykładowo tarnobrzeski.geoportal2.pl jest mocno nieaktualny
Lokalizator grobów na cmentarzach komunalnych w Krakowie https://www.zck-krakow.pl/locator.
Z nakładką własnych, zgrubnych, planów cmentarzy.
Przeszli z Google na OSM.
Wyszukiwarka DuckDuckGo właśnie zrezygnowała z OSM na rzecz mapek Apple
A propos inPosta - mapki serwują we własnym zakresie i dane ani styl nie są najświeższe, ale dość świeże.
A gdzie poprawili info? Bo na wyszukiwarce paczkomatów brak informacji licencyjnych: