Oke… Ik ben aan het kijken, ik heb de “track” alleen maar doorgetrokken vanaf de bestaande er boven, en heb dus niks verandert, maar deze staat als “track”, maar het is eigenlijk “path” omdat er geen auto’s kunnen rijden.
Is het gewenst om dit aan te passen of niet?
Edit:
Heeft iemand die uitsparing al verwijdert?
Opzich was het eerst wel goed, tot aan waar het was zeg maar was het pad ook groter, en is er een soort uitsparing.
Ik zou het aanpassen.
Ik geloof dat je dan eerst even het track moet doorknippen, zodat je het laatste stukje anders kan taggen en dan weer aan elkaar plakken.
Splitsen gaat met de P toets.
Dat kan ook op twee plaatsen tegelijk. Twee punten selecteren met Shift toets en dan P…
Dan kun je het aparte stukje eigen tags geven
Het enige wat ik hier gedaan heb is de track losgemaakt van de landuse. G toets.
edit… Veel wegen in de bossen (bedoeld voor bosbouwvoertuigen) zijn eigenlijk tracks. … en zijn vaak getagd als path of nog erger footway. Andersom komt ook voor. Verder groeien tracks nog wel eens dicht… en lijken dan een pad… tot de weer eens gaan bomen rooien.
Okay, thanks, dan als je het zo bekijkt is een stuk “track” want daar gaat over een paar jaar vast weer een machine overheen om bomen te kappen, en een stukje is “path”, daar is met geen machine door te komen.
Ik ben ook even op ontdekkingsreis om een cerkeerscamera toe te voegen.
Dat doe ik met “enforcement”, maar deze doet niet alleen “maxspeed” maar ook autogordel en bellen achter het stuur.
Ik ben aan het zoeken op internet maar kan hier niks over vinden.
Weten jullie hoe deze toe te voegen?
Hoi, ik heb eergisteren wat bedrijfsinfo van bedrijven toegevoegd.
Doorgaans gaat het heel snel, en staat het er met een uur bij, nu heb ik 4 bedrijven waar niks bij komt terwijl ik het wel heb toegevoegd.
Ben ik ongeduldig, of gaat hier wel iets mis?
man_made heeft ansich niet met de vlakken van doen.
Als je een gesloten weg (vlak) maakt met man_made=embankment, moet je een vulling voor dat vlak aangeven met landuse of natural als dat afwijkt van het vlak waarin je het embankment hebt getekend en dan moet je een multi aanmaken.
In jouw geval ligt het embankment in het bos en als er binnenin bos ligt, hoef je geen multi aan te maken, ligt er binnen het embankment iets anders dan bos, dan moet je wel een multi aanmaken.
Wat betreft rendering, het duurt soms lang, soms kort. Ook F5 gebruiken
Zowel tunnel als bridge taggen is inderdaad ongewenst.
De Koepeltunnel heet dan wel zo, maar is voor OSM geen tunnel. Het is een verlaagde weg in de openlucht waar de kruisende ways als bridge overheen liggen. In dit geval dus: tunneltag weghalen, bridgetags laten staan. Naar mijn weten kunnen de layertags zo blijven; de “tunnel” ligt immers onder maaiveld.
Het is inderdaad een open bak constructie, dus geen tunnel.
Je kunt eventueel nog de keerwanden intekenen als barrier=retaining_wall
Let op, dit is eenrichting element, de “tandjes” komen in de tekeningrichting gezien aan de rechterkant. Dus het maakt bij dit kenmerk uit of je van links naar rechts of van rechts naar links tekent.
Ook de bruggen kun je nog intekenen als vlak met man_made=bridge
Ik ontdekte de navolgende key en tag: landcover=grass
Met daarbij de bijbehorende opmerking in de Wiki
Currently landcover is implied by the use of landuse=grass, leisure=park, surface=grass, landuse=meadow, natural=grassland, etc. It is typical that landuse=grass is misused and should be changed to landcover=grass
Pieter… landcover rendert (nog) niet! Het zal wellicht wel een prima tag zijn, maar je krijgt gewoon een witte kaart. Zolang dat landcover officieel niet rendert gebruik ik het niet. Hier zijn al veel draadjes over geweest.
In navolging van mapper Waldpyk ben ik landcover=grass en landcover=trees gaan gebruiken (lees: gaan bij-taggen). Losse stukken gras buiten bebouwd gebied, zoals bermen van wegen, doe ik wel alleen met landuse=grass. Binnen de bebouwde kom combineer ik landuse=grass met landcover=grass. Hoe meer een tag wordt gebruikt, hoe groter de kans op rendering, dus je moet ergens beginnen.
Landuse=forest zet ik om naar natural=wood en landcover=trees, in elk geval voor een gebied met bomen dat niet de omvang heeft om het als ‘bos’ te beschouwen en naamloos is.