Podejrzewam, że należy to do kategorii klucza healthcare (choć akurat wejście do SOR jest zdefiniowane jako emergency, ale to nie jest oddział, tylko specjalne wejście). Wygląda na to, że w specyfikacji healthcare została tylko zdefiniowana klasyfikacja specjalności, ale w ogóle zabrakło definicji oddziału szpitalnego (ward?):
healthcare=emergency_department byłoby najlepiej, bo najkrócej. Gdyby jeszcze mogło się renderować na standardowej warstwie. Ale tam pewnie by trzeba dobić do tysiąca okazów, by można było zacząć rozmowę.
Pewnie raczej healthcare=emergency_ward albo coś w tym stylu (przez analogię do emergency=emergency_ward_entrance), żeby było po brytyjsku. Tak czy owak jakiś standard jest konieczny i ja bym zaczął od dyskusji na Tagging, żeby coś ustalić wreszcie.
A z ilością wystarczającą do renderingu to staram się nie podchodzić do tego bezmyślnie - pojedyncze obiekty to rzeczywiście 2-5 tys. w przypadku popularnych wydaje mi się sensowną granicą. Natomiast jak wprowadzamy systemowo, to ważniejsza jest dla mnie spójność dokumentacji i rozumienie na ile elementy wyczerpują podział niż liczenie, bo inaczej cały system może się bez sensu wywalić, zamiast po prostu być poprawionym za jakiś czas w razie potrzeby. Mamy akurat bilecik na healthcare, więc czerwone kropki mogą objąć wiele rzeczy jak już ktoś napisze kod:
Natomiast renderowanie wejścia na SOR może jeszcze sobie poczekać aż ludzie potagują powiedzmy do tych 2k, chociaż jest zdefiniowane i wydaje mi się, że pomysł na ikonkę jest bardzo prosty:
Czy potrzebujemy na mapie zarówno SORu jak i wejścia do niego? Zawsze są położone koło siebie. Dlatego w Polsce oznaczamy same SORy, a nie wejścia do nich.
Może za granicą jest inaczej, i tam preferują wejścia?
W Polsce jest tylko 228 SORów. Do tego bliżej nieokreślona liczba izb przyjęć pełniących podobną funkcję. Dużych liczb tu nie będzie.
W szpitalu na Unii Lubelskiej w Szczecinie są dwa SORy - jeden dla dorosłych w jednym miejscu z podjazdem d;la karetek i drugi SOR dla dzieci z oddzielnym podjazdem dla karetek.
Istnieje, jak widać, potrzeba mapowania takich miejsc, ale z drugiej strony nie mapujemy innych oddziałów szpitali.
Tag amenity=hospital/clinic ma tę zaletę, że wyświetla się na mapie, chociaż ktoś kto potrzebuje udać się na SOR, raczej nie będzie szukał na mapie, a wejście do SOR na terenie szpitala powinno być raczej oznaczone i jak ktoś jest już na jego terenie, to powinien znaleźć.
Jak dla mnie - obojętnie, ale żeby wszystkie były tak samo otagowane.
Niby stosunkowo niewiele użyć, ale schemat ma status approved, więc może warto pójść w tę stronę? I do tego np. odpowiedni name dodany wyłącznie na węźle wejścia (choć nie wiem, czy name dodany na entrance będzie wyświetlany)
Przydaje się gdy np. masz kogoś odwiedzić czekającego w kolejce albo jako punkt orientacyjny gdy idziesz w inne miejsce w szpitalu. Drugie właśnie dzięki dobremu oznakowaniu.
emergency=emergency_ward_entrance
to jest wejście do SOR, nie sam SOR. Może być dodatkowo mapowane ale samo w sobie nie zaznacza SORu
A co z ewentualnym rozróżnieniem na oddziały ratunkowe dla dzieci ?
Na liście w rejestrze podesłanym przez m@rio widać że takie rozróżnienie funkcjonuje.
Jak to ewentualnie tagujemy?