Doprecyzowania wymagają numerki przy highway:category:pl. Odpowiadają one (chyba) poziomom admin_level. Ale czy to coś wnosi? Czy nie lepiej po prostu przejść na oznaczenia literowe?
Tak, jest znacznie lepsze Nie ma choćby odwołań do dróg krajowych/wojewódzkich. Warto podmienić.
Mam co prawda dość długą listę drobnych uwag/poprawek do tego tekstu, ale to może poczekać.
highway=motorway
Autostrady (oznakowane znakami Znak D9.svg) i drogi ekspresowe dwujezdniowe (oznakowane znakami Znak D7.svg), posiadające pas awaryjny.
Uwaga: w przypadku tego typu dróg wymagane jest uzupełnienie informacji o ich klasie technicznej (patrz poniżej)
Proszę o sprawdzenie tego punktu i ewentualną poprawę. Chodzi o słup elektryczny który nie jest połączony z niczym żadną linią energetyczną, a co więcej wygląda to tak jakby stał na środku jezdni https://www.openstreetmap.org/node/3664728832
Ten trunk w tym miejscu ja zrobiłem. Chodziło mi o to, że kiedyś Trasa Sucharskiego była trunk. Od tych świateł na skrzyżowaniu z Uczniowską to do S7 odcinek bezkolizyjny i prędkość dopuszczalna jest podniesiona (70 i 100 km/h) oraz spełnione są wymagania techniczne dla ruchu tranzytowego. Jeżeli lepszy byłby trunk dopiero od ronda Tadeusza Mazowieckiego, tam gdzie jest primary to portu w Gdańsku to mogę to poprawić, ale proszę o opinie.
P. S. Dziękuję za rozwiązanie problemu tego słupa w Kościerzynie
Ten trunk na Sucharskiego-Droga Zielona jest moim zdaniem całkiem w porządku, ta droga spełnia wszystkie wymagania na tę kategorię, pomimo braku oficjalnego oznaczenia “S”. IMO ten trunk przechodzący w secondary na Płażyńskiego nie pasuje, ale wydaje mi się, że twoja propozycja z primary od ronda Mazowieckiego załatwi sprawę.
Kolejna propozycja: obwodnica Kościerzyny jako trunk; zaczynałaby się i kończyła na primary, jest bezkolizyjna (węzły) i spełnia wysokie wymagania techniczne, patrz: http://www.obwodnica-koscierzyny.pl/p/opis-projektu.html → Część drogowa (parametry techniczne). Proszę o opinie.
Tylko że my nie kodujemy w tagu highway jakości drogi, poza motorway i ekspresówkami. Moim zdaniem ta propozycja przekracza dotychas przyjęty sposób oznakowania dróg, właśnie z powodu, że “zaczynałaby się i kończyła na primary”.
Różne rzeczy są na wiki, bo każdy tam może swoją stronę utworzyć. Ta cytowana ma tytuł “Pl:Znakowanie dróg w Polsce (propozycja zmian)”
i jest to propozycja zmian, a nie obowiązujące znakowanie.
Niedawno otwarta została trasa S7 z Gdańska do Elbląga i zastanawiam się, czy w związku z tym, że istnieją teraz 2 mosty na Wiśle (nowy S7 i stary DK7) to czy secondary dla DW 501 nie lepiej byłoby podciągnąć na zachodnim brzegu Wisły od Świbna przez Przegalinę do Węzła Cedry Małe (obecnie tertiary) i analogicznie po wschodniej stronie Wisły z Mikoszewa przez Żuławki do Węzła Dworek (obecnie również tertiary)? https://www.openstreetmap.org/#map=13/54.2961/18.9409
Ja bym to nazwał metodą “uderz w stół, a nożyce się odezwą”.
Jak bez informowania? Jest temat na forum, gdzie ta propozycja była omówiona. Nikt tam nie wyraził sprzeciwu. Niestety, nikt też nie wyraził większego zainteresowania więc uznałem że jedyną metodą na pchnięcie sprawy do przodu jest “uderzenie w stół” przez podmianę artykułu na wiki.
Efekt osiągnięty, bo ktoś się w końcu zainteresował tematem.
Można rewertować do poprzedniego stanu, ale zapraszam do dyskusji.
Po staremu.
Trunk to nie są “ekspresówki”.
Zobacz na przykład co to są “trunk” w Rumunii czy na Ukrainie. Nawigacje dają radę.
Mi też się nie podoba, i też chciałem żeby to wyglądało inaczej.
Ale był wątek na forum i pies z kulawą noga tam nie zaglądał.
No to jak inaczej można wymusić dyskusję niż tą mało elegancką metodą podmiany artykułu na wiki? Pytałem ale nikt nie potrafił mi udzielić odpowiedzi.
Moim zdanie nie ma to najmniejszego, wartości tagu highway nie są do tagowania jakości drogi ale jej istotności.
Ale w Polsce z jakichś przyczyn tag highway=trunk jest używany do zapisywania czy dana droga jest ekspresowa. Z czym ta propozycja chyba też jest sprzeczna.
Chodzi o ominięcie promu Świbno? Czy on teraz działa, bo na stronie jest informacja o zakończeniu sezonu 2018?
Nawet gdyby działał, to biorąc pod uwagę, że kursuje co 30 minut i jest płatny, a objazd długi nie jest, to pomysł zmiany trasy objazdu z tertiary na secondary wydaje mi się dobry.
Rozważyłbym jednak, czy z tego samego powodu (prom) zachodnia część DW501 do Przejazdowa, nie powinna mieć tertiary. Nikt z Gdańska nią nie pojedzie, o ile nie ma zamiaru korzystać z promu, a to nie ma sensu, skoro szybciej dotrze przez most.
Prom kursował od 1.5.2018 do 30.09.2018, czyli ewidentnie chodzi o wakacyjny ruch turystyczny. Z tego samego względu mam wątpliwości z tym tertiary na wchód od Przejazdowa. Załóżmy, że mamy tam tertiary zgodnie z Twoją propozycją. Jeżeli jakiś turysta, na przykład z Warszawy jadąc S7 od strony Elbląga do Sobieszewa, ze względu na to że w Świbnie będzie tertiary nie zostanie pokierowany aż do zjazdu Gdańsk Wschód i dookoła przez Wiślinkę i most pontonowy/zwodzony w budowie?