Een nieuw topic openen vond ik wat ver gaan, dus bij deze de vraag of iemand met wat meer kennis eens wil controleren of ik op het parkeerterrein van de Keukenhof naast de N208 boven het tankstation (locatie: https://www.openstreetmap.org/note/967588) goed bezig ben geweest.
Heeft iemand enig idee wanneer de luchtfoto’s van 2018 beschikbaar worden in PDOK?
Ik lees in terugkoppelingen op verbeterdekaart.nl dat die wel al beschikbaar zijn voor gemeenten en provincie, althans daar beroepen ze zich wel eens op die bron.
Dank voor het antwoord! Gemeenten kunnen er -kennelijk- dus eerder over beschikken.
Die van satellietdataportaal geeft juist op de plekken waar ik ze voor nodig heb, een foutmelding, terwijl op omringende plekken het beeld wel bruikbaar is. Hopen dat de BGT dan eerder is, zodat de N300 tenminste fatsoenlijk ingetekend kan worden…
Bij PDOK, nu ook in links van capabilities Beeldmateriaal luchtfoto 2018 staat, is het beschikbaar.
Zowel bij wms als wmts layers.
Maar bij de wmts capabilities heeft men schijnbaar ook een layer name verandering doorgevoerd. Ook voor 2017 en 2016. Dan zijn ze niet meer opvraagbaar.
De nieuwe layer namen zijn doorgegeven aan de OSMlab-layer-index, na verbetering zal bij volgende update van des betreffende programma’s het doorgevoerd worden.
Al eerder had ik contact met de Gemeente Venray.
De Gemeente koopt de beelden in, jaarlijks, bij verschillende partijen.
Deze hoge resolutie is 5 - 7,5 cm
Hun inkoopbeleid is dat de beelden gemeentelijk eigendom worden.
Hierdoor kunnen ze ons de toestemming geven om het voor Openstreetmap te gebruiken.
In het verleden was deze toestemming aan mij al eens gegeven.
Dit nogmaals nagevraagd, omdat de toestemming toen door een oud werknemer is afgegeven.
Nogmaals de bevestiging per telefoon ontvangen.