OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Nie wiem jak linie energetyczne (masz przykład takiego miejsca?), ale mnie budynki pokazują się z numerem, o ile tylko obrys jest wystarczająco duży, ale na dużym przybliżeniu widzę je. Jak jest z tym u ciebie? Możesz zrobić jakiś zrzut ekranu?

OsmAnd ma w opcjach wyświetlania bardzo dużo przełączników do ukrywania detail itp.
Patrz też, czy nie ściągnąłeś map samochodowych lub nie mieniłeś stylu wyświetlania na inny.

Pokaż zrzuty ekranu, to będzie można coś wywnioskować.

Budynki i ich numery są w bazie w wersji “standard”, a nie ma ich w “roads only”. Sprawdź, co pobrałeś.

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Istotnie pobrałem mapę samochodową - więc zbytecznym będzie chyba pokazanie zrzutów. Trochę dziwi mnie fakt, że akurat w niej nie ma budynków (dostawcy, kurierzy na tym by bardzo korzystali).

Co do linii energetycznych i oznaczeń słupów to pamiętam, że były one zaznaczone praktycznie każda poza obszarem miasta na polach i lasach. W postaci cienkiej ciągłej kreski.

Wskazałbyś jakieś konkretne miejsce, gdzie wiesz że są zmapowane linie energetyczne w OSM, a ty nie widzisz ich w OsmAndzie?
Ja sprawdziłem i OsmAnd wyświetla zarówno power=line, jak i power=minor_line.

Od niedawana (wrzesień 2018) zmieniono w Osmandzie sposób generowania komunikatów głosowych - tts.
Przez lata robił to plik będący w istocie programem w Prologu i mało kto potrafił coś w nim zmienić. Teraz nadal jest to program, ale w Javascript.
Jest to jednak dokładnie ten sam algorytm, co poprzednio, z wszystkimi jego błędami gramatycznymi - np. generowany jest tekst “przewidywany czas to 4 minut”, “za około 2 kilometrów”.

Działanie tts można sobie na sucho przetestować w Osmandzie dzięku pluginowi OsmAnd development, jest tam opcja “Test voice prompts”.

Jeśli ktoś chce i potrafi - zachęcam do wprowadzenia poprawek :slight_smile:
Aktualna wersja: https://github.com/osmandapp/OsmAnd-resources/tree/master/voice/pl

Czy OsmAnd nie ma już aktualizacji map? Mamy marzec a u mnie w apce tylko styczeń …

Są już marcowe bazy. Może zaktualizuj sam program?

Ja mam problem z OsmAnd Live, nie aktualizuje map. Niby wszystko ok ale zmian na mapach nie widzę :confused: a było dobrze

Po sprawdzeniu-bazy wojewódzkie są z marca, dla całej Polski ze stycznia.

Właśnie sprawdziłem i pojawiła się uaktualniona baza (marzec) dla całej Polski :slight_smile:

Okazuje się że można aktualizować obszar województwa w osmand live i wszystko jest ok jeśli mam to województwo pobrane. Jak chcę mieć pobraną całą Polskę live nie działa.
Poszło zgłoszenie, zobaczymy czy naprawią.

Dostałem już odpowiedź.
Obszar całej Polski nie jest aktualizowany bo przekracza 2GB danych.
Trzeba pobierać poszczególne województwa osobno :x

Ja nie mam live, ale uaktualnia się łatwo - wystarczy kazać mu zaktualizować wszystko, nie muszę się rozdrabniać.

Czy da się samemu usunąć swój wpis ? jak to zrobić ?

Według opisu wtyczki do edycji, umożliwia ona m.in. eksport zapisanych plików GPX do OSM.

ALE JAK???

EDIT: A, mam. A już myślałem, że się przez wszystkie opcje przekopałem…

Ku pamięci, należy z menu wybrać Kokpit, tam w sekcji ze śladami “WYŚWIETL WSZYSTKO” i na dole znaleźć “Rec”, rozwinie się lista śladów, przy wybranym śladzie rozwinąć menu (trzy kropki) i tam jest właściwa opcja. Głębiej tego ukryć się chyba nie dało.

Witam
Jestem nowym uzytkownikiem osm i dopiero co zainstalowalem taka mape. Wszystko wyglada bardzo fajnie, mnostwo mozliwosci konfiguracji itp mam tylko problem z bardzo dlugim obliczaniem trasy w przypadku ustawienia nawigacji.
Pod androidem uzywam apki OsmAnd i wyliczenie trasy np Katowice - Gdansk trwa okolo 20 minut. Co moge zrobic aby to przyspieszyc? Z tego co czytalem trzeba uzyc jakies routerow? brouter? Nie bardzo wiem co to jest? Prosze o pomoc i proste wytlumaczenie co moge zrobic?
Kuba

Brouter, to oddzielna apka pobierana ze sklepu Google Play. Osmand widzi ją wtedy jako dodatkowy silnik nawigacji w: Opcje/Ustawienia nawigacji/Usługa nawigacyjna. Pobrałeś wszystkie mapy: Podstawowa mapa świata, Polska? Ile wolnej pamięci masz w urządzeniu - może to jest powodem tak długiego czasu obliczania. U mnie wyznaczenie takiej trasy to ok. 10s.

Mam pobrana podstawowa mape swiata oraz cala polske jako mapa zwykla. Pamieci mam raczej duzo bo w telefonie mam jej 8GB procesor tez raczej spoko SD845.

teraz zauwazylem jeszcze cos takiego: Nie udalo sie szybko wyznaczyc trase (index:47, size:0) Przelaczanie na tryb powolny.

co to za blad?

Na OsmAnd+ (bo takiego używam) nie potrafię uzyskać błędu o którym piszesz.
Co do pamięci w urządzeniu - chodziło mi o to ile Ci jej zostaje po załadowaniu systemu i innych aplikacji. Ja mam w telefonie 32GB i po uruchomieniu wszystkiego z czego korzystam zostaje mi 6.3GB wolnego.
Być może problem jest związany z błędami w danych OSM, czy inne trasy też tak długo wyznacza?