Którą wersję powinno proponować iD?
Trafiłem na to przy pracy nad https://github.com/osmlab/name-suggestion-index a dokładniej przy https://github.com/osmlab/name-suggestion-index/issues/1991
Którą wersję powinno proponować iD?
Trafiłem na to przy pracy nad https://github.com/osmlab/name-suggestion-index a dokładniej przy https://github.com/osmlab/name-suggestion-index/issues/1991
Z tego co pamiętam to zależy od tego, czy można tam wejść (sklepik z prasą, czyli newsagent) czy nie (wtedy jest kiosk).
W budynku kiosku widziałem np. kwiaciarnię, więc ja bym tego nie mieszał.
Chodziło mi o oderwanie typu budynku od rodzaju sklepu, tj. używanie dwóch tagów, np.:
building=kiosk + shop=florist
building=kiosk + shop=newsagent
building=kiosk + amenity=fast_food
Tak, mnie chodzi o to samo. Najwyraźniej nie zrozumiałem twojego komentarza.
Nie wiem czy to dobre rozróżnienie. Czy np. kwiaciarnie też będziemy tagować shop=kiosk jeśli nie można do niej wejść?
Nie, gdyż shop=kiosk to shop=newsagent w postaci kiosku.