In JOSM bovenin het menu…
Bewerken/ Voorkeuren/ WMS/TMS/ Klik op het +je bij WMS ( edit… dit zal wel WMTS zijn zo te zien aan de URL)
Plak deze URL in het Vakje
(Hier heb je alle lagen. Je moet wel weten, welke je mag gebruiken.)
edit… Dan GET LAYERS
Geef het evt een logische naam in het naamvakje en klik op oke.
Wanneer je dan een gebied download kies je bij Afbeeldingen (De voorkeurachtergronden dus) de naam die je gegeven hebt aan die laag. Dat is bij mij BGT omtrekgericht.
Wanneer je dat kiest krijg je heel veel keuzes. Ik gebruik dan meestal BGTomtrekgericht als transparant.
Je kunt het combineren met een andere achtergrond, maar dan wordt de computer wel traag.
Je ziet dan precies hoe de paden in dat bos lopen. … tenminste als de Landmeetkundige dienst actueel is.
Wel af en toe je cache leegmaken om de snelheid er een beetje in te houden.
Succes.
Je moet dan inderdaad de knop <+WMTS> kiezen.
Dan standaard laag instellen, lagen ophalen en de juiste laag kiezen.
Bedankt! Eggie.
Video uitleg is natuurlijk leuk, maar je kan nooit eens even in je eigen tempo de dingen in je opnemen
en een uitleg in een vreemde taal geeft al gauw aanleiding tot verkeerde interpretaties.
Goed, ik heb nu tenminste een wat eenvoudiger manier, om mijn eigen geheugen en informatie te controleren.
Ja, ik denk van wel. Forest verwijder ik van tuinen tenzij het om villa’s gaat of anderszins opmerkelijke tuinen. Het voordeel is dat zichtbaar wordt dat je er niet kunt komen. En bomen horen eigenlijk niet op het spoor te groeien. Voor spoorgebied bestaat de tag landuse=railway maar probleem is waar de grens ligt. Ik heb het nog bijna nergens zien liggen en er zullen weinig mensen zijn die erop letten.
De afwijkingen van de gebouwen op de foto zijn veroorzaakt door parallaxfouten. Je ziet het dak terwijl het de vloer is die door BAG wordt aangegeven. De afwijking hangt af van de hoogte van het gebouw en van de hoek waaronder de foto is gemaakt.
Bedankt voor de reacties.
Wat de gebouwen betreft. Het gaat niet om een parallaxfout, maar om het feit dat de gebouwtjes vervangen zijn en de nieuwe gebouwtjes op een iets andere plaats staan.
Pieter,
Betreffende youtube filmpjes: je kan deze downloaden met “Gemist downloader” en dan afspelen met b.v. VLC-mediaspeler op 50 of 33% van de snelheid
Leuke discussie, maar een duidelijke richtlijn voor hoe je in de diverse voorkomende gevallen er voor kan zorgen dat er een naam in een bepaald gebied verschijnt is het niet.
Ik zie bijv. Landuse: residential, met daarin gebouwen, maar ook stukken landuse:forest, om aan een woonwijk een naam te geven
of Area:yes Toponym:forest om een bos, bestaande uit een verzameling, paden, wegen, polygonen en multipolygonen een naam te geven, maar kan je nu ook nog binnen een dergelijk gebied de zaak weer onderverdelen.
Ook leisure=nature_reserve is slechts beperkt toepasbaar in zo een geval.
Ik meen ergens in de engelstalige discussies ook al de suggestie tegengekomen te zijn namen aan losse nodes, aan punten, op te hangen.
Ik ben echter even kwijt waar die duscussie was (de laatste dagen een beetje veel gelezen) en of de naam dan ook in de meeste gevallen gerenderd zal worden. Dat laatste is natuurlijk wel de bedoeling.
In veel gevallen wordt er een hek op de kaart geplaatst alleen maar ten teken dat auto’s er niet door kunnen en zou een ‘barrier’ in combinatie met een ‘entrance’ (voor voetgangers/fietsers) juister zijn.
Nu zit ik met het probleem dat er wel een hek is, maar dat het (voor mensen zonder sleutel) altijd dicht is, waar je ook niet langs kan lopen, maar wat wel van twee kanten af over de openbare weg bereikt kan worden.
Gewoon de weg of ‘track’ onderbreken?
Bedankt daar zat ik ook al aan te denken, maar geeft dat een zichtbaar resultaat?
Is er ergens op de kaart een toepassing van die combinatie te vinden?