Wanneer je CTRL _H toetst na selectie van die MP dan zie je de geschiedenis.
Iemand heeft ooit van toponym=forest welk alleen een aanduiding is dat het om een bosgebied gaat, veranderd in een landuse=forest met nog wat zinloze tags en er ook nog een mp van gemaakt. Nu renderde alles natuurlijk als een bos over alles heen. dat heeft iemand uiteindelijk weer āverbeterdā, maar niet op de juiste manier.
Die toponymen waren alleen plaatsbepalingen tijden de import van de 3dshapes een aantal jaren geleden.
Die MP relatie zal er dus afkunnen, want die heeft geen functie. Veel van de toponymen hebben we al veranderd omdat er altijd weer āmappersā zijn die er landuse=forest gaan bijtaggen.
Die name=Sysselt rendert dan op het gebied, maar ook weer niet op alle kaarten geloof ik. Het is ook anders op te lossen.
Ik heb de mp relatie verwijderd. Alleen de toponym en de naam staan er nog op.
edit: En die nummers dat zijn de knooppuntfietsroutes. ā¦ soms wandelroutes. ā¦ en incompleet zou ik me nu niet druk maken. Hier klopt het aardig. Dat is voor de routespecialisten. Wanneer je de route selecteert ā¦ dubbelklikt kun je zien waar die begint en eindigt. ā¦van knoopppunt naar knooppunt en of de volgorde goed ligt. De streepjes moeten aansluiten.
editā¦ Een toponym is geen landuseā¦ en moet dat dus ook niet worden. Het geeft weer om welk gebied het gaat en rendert de naam.
edit2ā¦ maar dus niet op alle kaarten. Er liep ergens een draadje over die toponymen.
edit4ā¦ Na lezing zou je dus een oplossing voor die toponym kunnen zoeken als je wilt dat de naam rendert. place=locality gebruik ik wel eens. Oplossing met een node kan ook.
edit 5 Op de OFM rendert de naam wel.
Nog steeds aan het verkennen en wat kruimelwerk gedaan.
Ook met GPS tracks gespeeld
Ik kwam wat tegen.
Voor een beginner ziet alles er heel verwarrend uit.
Ik had verwacht dat het bovenste poeltje in de MP ingesloten zou zijn, maar het bleek de onderste te wezen.
En waarom allemaal stukjes en brokjesā¦
Het heeft vast iets met de import uit 3Dshapes te maken, of is dat mis gegokt?
Gebouwen zet je toch gewoon bovenop het gebied waarin ze staan, niet waar?
Maar waarom doe je dat dan met een vijver of zelfs een speelweide in een bos niet?
Gewoon afspraak of is er een reden?
Even alleen het laatsteā¦ even nu op mn mobielā¦ gebouwen liggen per definitie boven in de rendering. Water en bomen wordt een mix. Je ziet dan āde bomen door het waterāā¦ ā¦ dus niet als het spreekwoord. Water op gras is minder rampzalig, maar volgens afspraak maken we dan toch een mp. Een eilandje met bos of gras moet dus ook altijd als inner in een mp.
Ligt het bos of water niet ingesloten dan is een mp niet nodig.
Soms moeten er meer relaties op een mp. Water in bos en in het water weer een eilandje.
Zonder mp zie je nooit een eiland op afgeleide kaarten. De standaardkaart is wat vriendelijkerā¦ Die laat altijd een eiland zien. Editā¦ behalve natuurlijk een boseilandā¦
Editā¦ ook een playground op een vlak zie je niet op afgeleide kaarten zonder mp.
Op afspraken die OSM met elkaar probeert te maken wordt kaartmateriaal gemaakt door kaartenmakers.
Zie het als : āwat was er eerder, het kip of het ei.ā
In dit geval hoort de afspraak er eerder te zijn, zodat de renderer aan de slag kan.
De evolutie van OSM leert dat de ene kaartmaker anders rendert dan de andere, waardoor er af en toe ook anders getagd wordt.
Dit laatste is niet de bedoeling, dit heet mappen voor de renderer.
Een eiland dat bestaat uit natural=scrub en twee natural=forest gebieden.
De innerpolygonen mogen elkaar niet raken als multipolygoon! Ze moeten losliggen en dat liggen ze niet hier. Oplossingā¦
Ik teken dan om de drie gebieden heen een nieuwe polygoon zonder enige tags. Die maak ik dan de inner polygoon terwijl het water de outer is.
Dan gebruik ik dus een lege polygoon als innermp. De landuse zit daar zonder enige relatie in gevangen.
editā¦ Degene die de aardappelen moet opeten staat in de fileā¦
Is het correct om een parkeerplaats zo over andere gebieden heen te plaatsen?
Ik las dat gebouwen geĆÆmporteerd worden (BAG), maar als de getekende situatie in het geheel niet meer klopt,
moet men ze dan toch laten staan of mag men ze aanpassen?
Nee, inpassen in het gras
Gebruik laag BGT omtrekgericht, de Gemeente heeft al veel ingetekend op basis van inmeting.
Wij mogen die laag voor Openstreetmap gebruiken.
Wanneer een pand gesloopt is mag je het weggooien.
Wanneer het verbouwd is aanbouw dan duurt het even voordat gemeente het weer ingemeten heeft, dan als nog met BAG import invoeren, beter als inmeting kunnen wij het niet tekenen.
Gebouwen zijn hoofdzakelijk op grondniveau ingemeten, zo ook in BAG, maar er zijn ook uitzonderingen een overhangende etage wordt ook ingetekend. Bepalend hoogte etage, zo wordt een overhangend balkon niet ingetekend. Maar een luifel aan een gebouw wordt niet ingetekend in de BAG, deze luifel kan je als building=roof layer=1 aan het gebouw hangen
3.
Zou ik me even net zo druk om maken, er is al eens een discussie geweest over openbaar groen. landcover=trees is nog niet zo veel toegepast, bebossing, struiken moet nog wat beter uitgewerkt worden voor Nederlandse begrippen.
De belijning bij overhangend bos, je kan gebruik maken van de laag van de digitale kadastrale kaart, perceelgrenzen, zo kun het de bomen tot aan de erfgrens van prive terreinen tekenen.
Een bos bij de sloot stop bij de insteek van de sloot (randen) In de sloot staan geen bomen. Komt overeen met de vraag brede paden, track uitknippen in landuse, area:highway=*.
Hiervoor mogen we de Esri AHN 2 en 3 maailveld hillshade (prive licentie aan te vragen) gebruiken, hier zie je dus ook de sloten in het bos liggen en de uitgelopen wandelpaden.
In JOSM bovenin het menuā¦
Bewerken/ Voorkeuren/ WMS/TMS/ Klik op het +je bij WMS ( editā¦ dit zal wel WMTS zijn zo te zien aan de URL)
Plak deze URL in het Vakje
(Hier heb je alle lagen. Je moet wel weten, welke je mag gebruiken.)
editā¦ Dan GET LAYERS
Geef het evt een logische naam in het naamvakje en klik op oke.
Wanneer je dan een gebied download kies je bij Afbeeldingen (De voorkeurachtergronden dus) de naam die je gegeven hebt aan die laag. Dat is bij mij BGT omtrekgericht.
Wanneer je dat kiest krijg je heel veel keuzes. Ik gebruik dan meestal BGTomtrekgericht als transparant.
Je kunt het combineren met een andere achtergrond, maar dan wordt de computer wel traag.
Je ziet dan precies hoe de paden in dat bos lopen. ā¦ tenminste als de Landmeetkundige dienst actueel is.
Wel af en toe je cache leegmaken om de snelheid er een beetje in te houden.
Succes.
Je moet dan inderdaad de knop <+WMTS> kiezen.
Dan standaard laag instellen, lagen ophalen en de juiste laag kiezen.
Bedankt! Eggie.
Video uitleg is natuurlijk leuk, maar je kan nooit eens even in je eigen tempo de dingen in je opnemen
en een uitleg in een vreemde taal geeft al gauw aanleiding tot verkeerde interpretaties.
Goed, ik heb nu tenminste een wat eenvoudiger manier, om mijn eigen geheugen en informatie te controleren.
Ja, ik denk van wel. Forest verwijder ik van tuinen tenzij het om villaās gaat of anderszins opmerkelijke tuinen. Het voordeel is dat zichtbaar wordt dat je er niet kunt komen. En bomen horen eigenlijk niet op het spoor te groeien. Voor spoorgebied bestaat de tag landuse=railway maar probleem is waar de grens ligt. Ik heb het nog bijna nergens zien liggen en er zullen weinig mensen zijn die erop letten.