Można jeszcze spróbować ustalić przebieg dawnej drogi za pomocą podkładu ISOK. A jeśli się nie da, po prostu zostawić jak jest.
Adres ISOK dla JOSM:
wms:http://85.11.120.22/isok_cien?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=ISOK_Cien&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Wystarczy dodać tag validate:ants:pink=ignore i punkt zniknie z mapy. Podobnie obsługiwane są wyjątki dla żółtych mrówek (validate:ants:yellow).
A co do zmniejszania dystansu, na wschodzie kraju jest jeszcze trochę do nadrobienia
Podbijam. Chyba czas zrobić własne mrówki.
Po raz kolejny pytanie co z mrówkami, czy będą jeszcze działać?
mrówki były pod v3.mrowka.org/adresy
domena mrowka.org przekierowuje do https://www.linkedin.com/in/pawelmrowka/?originalSubdomain=pl
spróbowałem wysłać wiadomość, zobaczymy czy odpowie
Nie widzę by zarchiwizowane wersje strony ( https://web.archive.org/web/20171122121420/http://v3.mrowka.org:80/adresy/ ) linkowały do opublikowanego kodu.
Jak przez kilka dni strona nie wróci to można się zastanawiać nad zrobieniem tego od nowa.
Jakąś podstawę dla mrówek mam. eBin też coś dłubał. Nie jest tak źle.
Odpowiadając na szybko, tak - mrówki wrócą Po weekendzie powinny być znowu dostępne.
Dzięki! A rozważałeś publikację kodu tak by gdybyś stracił możliwości utrzymania to nie trzeba by narzędzia pisać na nowo?
kocio
(kocio)
October 13, 2018, 2:16pm
516
Głęboko popieram ten pomysł z publikacją kodu. To naprawdę zwiększa bezpieczeństwo projektu.
Mrówki wróciły tylko jest mały problem bo licznik się nie odświeża i same mrówki z mapy nie znikają.
Do prośby o udostępnienie kodu też się dołączam
Przetestowałem na jednym punkcie i zszedł on z licznika i mapy. Podaj mi proszę punkt dla którego mapa nie działa jak trzeba, sprawdzę to.
Co do udostępnienia kodu, postaram się go wyodrębnić i wrzucić z jakiejś zjadliwej formie…
maraf24
(maraf)
October 17, 2018, 7:52pm
520
Te miejsca poprawiałem 2 dni temu i mapa ich nie zauważyła:
https://www.openstreetmap.org/way/542786924 - tu brakowało drogi o takiej nazwie
https://www.openstreetmap.org/way/199836628 - a tu trzeba było zmienić nazwę ulicy w adresie
oraz niebieskie punkty koło Częstochowy - tam zniknął węzeł place=village z nazwą miejscowości
PS Możliwe, że w niedzielę się samo naprawi.
Zgłaszam, że ponownie licznik się nie odświeża i mrówki z mapy nie znikają. W poprzednim tygodniu coś przez chwile drgnęło, ale teraz znów nie widać aktualizacji danych. Edytowałem przede wszystkim różowe mrówki.
Czy jest szansa, aby mrówki się odświeżały częściej niż raz na tydzień?
Znów jest problem ze stroną z mrówkami, sama mapa działa i licznik jak co tydzień się odświeża, ale samych mrówek na mapie nie widać:(
Mrówki ruszyły (przynajmniej ten update raz w tygodniu).
maraf24
(maraf)
March 21, 2019, 11:41am
526
Różowe mrówki właśnie się skończyły