Bij 4 krijg je toch een lijstje in het scherm.
je moet dan even op de regel klikken met de naam van de laag (stip), deze wordt dan blauw op dat moment heb je hem geselecteerd en verandert de code onder.
De link boven kan je in zijn totaal kopiëren. ( inclusief wms: )
dat hoef je niet aan te passen.
Bij ‘voorkeuren’ zet ik kaartprojectie (tijdelijk) op Rijksdriehoekcoördinaten, om zo’n foutmelding te vermijden.
Inzoomen gaat overigens meestal nog niet goed.
get layers gedrukt?
de layers hebben een geoblock, dus waar woon je, …dan kan je ook niet de gegevens ophalen.
Psst, de website gebruikt zelf geen wms.
Ik vindt de wms niet vloeiend in Josm werken en happert meer bij verder inzoomen.
Bij zoomen verder dan de eigenlijke laatste laag wordt de pixel vergroot en dus waziger.
De tms doet het beter. Die ze gebruiken in de leaflet website.
Probeer maar eens uit, laat even weten, wat jij er van vindt. Wat eigenlijk niet de bedoeling is. Anders hadden ze geen wms knop.
Ik had dit al gemeld bij NSO Geoserve.
Bij wms krijg je wel eens van die rode error meldingen.
Er is contact via Geoserve met NSO of we de beelden van Superview net zo kunnen/mogen gebruiken als van Triplesat.
Als dat kan, kunnen we op ons verzoek (ingewilligd) ook gebruik maken van een latest mosaic layer, zodat we een link in JOSM hebben, die zichzelf ververst met de nieuwste mosaic beelden net zoals bij luchtfoto actueel van het Kadaster.
(wms link werkt op het moment nog niet lekker in JOSM, bij inzoomen na het laatst geleverde tile, wordt een uitvergrote tile niet getoond, maar een error melding, niet werkbaar irritant)
Voor triplesat wordt dat niet gemaakt. Geen nieuwe lagen, zoals het nu lijkt.
Op de site is nu ook een mosaic maart Superview (heel Nederland) in te zien. Een tms laag
Vandaag per mail is de bevestiging binnen gekomen dat we Superview mogen gebruiken om OSM objecten over te tekenen.
Daar worden we vrolijk van!
Formeel mogen alleen Nederlandse entiteiten gebruik maken van de Superview-beelden.
De informatie, zoals wegen, mag wel gedeeld worden met iedereen, maar de beelden formeel niet.
Daarom zijn de maptiles door NSO/Geoserve geoblocked.
NSO / Geoserve bedankt voor het beschikbaar stellen.
Dit houd in:
Dat een tile image of een screenshot image niet gemaakt mag worden om te publiceren in een andere media.
Wil men dat wel, dan zal men zelf met Spacewill moeten overleggen.
Dus plaatjes met ondergrond Superview op het forum zijn niet toegestaan.
Omdat de laag alleen voor Nederland beschikbaar is zal je hem handmatig in JOSM moeten laden.
Mosaic laag van een bepaalde maand, landsdekkend, op de site is nog geen wms link beschikbaar.
Mosaic latest landsdekkend, dan hebben we de meest actule mosaic landsdekkende beelden (voordeel, geen link verversen).
Verkrijgbaar, via ?service=WMS&request=GetCapabilities linkcode invoeren bij Imagery Preferences, +WMS, Add imagery URL, 2. regel, daarna druk get layers etc.
De ligging van Superview beelden is bepaald op maximaal 1,3m afwijking. Er mogen enkele punten zijn waar het een tikje hoger is maar dat moeten uitzonderingen blijven.
Als referentiemateriaal hiervoor gebruiken wij de 25cm luchtfoto’s van 2018.
Je ziet dat ook terug, ligging ook ten opzichte van de BGT.
Kan zijn dat je later nog eens terug moet komen om het netter neer te leggen als luchtfoto en BGT beschikbaar zijn in nieuwe gebieden.