Niestety, to samo.
Przy budynkach z samymi konturami Tracer2 wyrysowuje tylko część budynku, nic nie daje kliknięcie obok - dorysowuje, ale z dużym błędem.
Lepiej jest, gdy budynki są z wypełnieniem (ten sam podkład, tylko w innym regionie Polski). Tutaj wystarczy pousuwać niepotrzebne punkty i wyprostować budynek. Mimo wszystko wolę tak, niż wyrysowywać ręcznie - szczególnie przy bardziej skomplikowanych budynkach.
Zauważcie, że tam są też adresy poprzesuwane. Jak wyrysowuje budynki, to mam włączoną też warstwę z punktami adresowymi i poprawiam błędne adresy jak je zauważę.
Nie wiem. Piszesz, że zależy to od jakości podkładu w danej okolicy…
No to w tej okolicy, gdzie właśnie mapuję jest tak źle, że aż przerażajace, co tracer2 na tym podkładzie wyprawia. Naprawdę więcej się człowiek narobi, sprzątając potem tę stajnię Augiasza, niż przerysowując budynki z Geoportalu, żeby pasowały do widocznych kształtów i ręcznie rysując brakujące.
Zwracam uwagę na kwestię, którą poruszyłem już trochę wcześniej w bieżącym wątku - tj. „trzecia droga” czyli ani nie Geoportal (ze względu na uwagi Tomasza) ani nie Krajowa Integracja (ze względu na uwagi rmikke) tylko „lokalne” serwisy e-mapa.net.
Zawierają one te same dane (lub powinny) co Krajowa Integracja (czyli teoretycznie dokładniejsze niż Geoportal BDOT) ale dają się lepiej trasować (przynajmniej na przykładzie testowanego przeze mnie powiatu poznańskiego, tak samo dobrze jak Geoportal BDOT) .
Warto zatem sprawdzić czy w danej okolicy da się podpiąć pod „lokalny” WMS.
P.S.
Uprzedzając pytanie - tak, próbowałem ustawić sobie jako podkład WMS-a z „lokalnego” serwisu szastarka.e-mapa.net, niestety dostaję błędy (Wy też ?).
Zatem - w tej konkretnej sytuacji - pozostaje faktycznie chyba tylko Geoportal…
A jak to jest z licencją na użycie serwisów e-mapa? Chociaż może są dokładniejsze od geoportalu ale nie wiem, czy na potrzeby OSM można te serwisy wykorzystywać?
W opcjach JOSM w ustawieniach mapy ustaw sobie odwzorowanie PUWG 1992 (EPSG:2180). Przy takich ustawieniach poniższy podkład działa prawidłowo. Zrzut z ekranu:
Kod do Tracera wyczyściłem z warstw związanych z działkami a co wg mnie jest najważniejsze - przełącznik TRANSPARENT=FALSE spowoduje, że Tracer będzie miał łatwiejszą sprawę przy wykrywaniu budynków.
Spróbuj dać do Tracera poniższe ustawienia dla podkładu:
* Wielkość kafelka: 0.0004
* Rozdzielczość: 2048
* Tryb: match color
* Granica: 32
* Liczba węzłów okręgu: 16
Klikam w środek budynku i Tracer na moich podkładach daje radę.
rezultaty były nawet zadowalające. Efekt mnożenia nadmiarowo węzłów był zdecydowanie mniejszy - na budynkach kwadratowych/prostokątnych było to zwykle od 4 do 6 nadmiarowych węzłów, przy większych budynkach trochę więcej, ale nawet wtedy były w miarę „w parach” co ułatwiało ich późniejsze usunięcie.
Odniosłem również nieodparte wrażenie, że im bardziej skomplikowany obrys tym Tracer na w/w parametrach lepiej sobie radził.
Tutaj np. brakujący w BDOT budynek przy adresie Polichna Trzecia 54 (4 nadmiarowe węzły), no i najbardziej ciekawy przykład - tj. kościół w Polichni Czwartej , pierwszy „strzał” z Tracera i tylko 2 nadmiarowe węzły (u góry “ramion”) przy dość skomplikowanym obrysie złożonym w zasadzie z trzech budynków.
Ciekaw jestem czy Wy też tak macie lub czy to tylko mój „lokalny” efekt?
Próbuję sobie zainstalować tracer2server pod linuxem (Mint 19) i poległem na kroku:
sudo apt-get install monodevelop
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
E: Nie udało się odnaleźć pakietu monodevelop