What are maraf24’s faults anyway? The only thing remotely… umm… “childish” is him asking rossomat whether he does edits from a work computer.
I am curious (let’s make this a generic hypothetical situation) **what should I do **if somebody wrongly maps things (and I have reasonable proof against their mapping) - and the person constantly reverts it, even when I explain things to them.
Rossomat has proven in the past that his beliefs about mapping don’t stand even on-the-ground test (when provided with photos of the bus stop in Rossosz courtesy of Szydzio).
The first thing I’d suggest is “be nice”. I appreciate that this is quite difficult when there’s a stream of invective coming back the other way, but in a situation where someone is feeling challenged saying flatly that “we don’t map those like X we map them like Y” is likely to sound like a further challenge. If there’s a way of saying the same thing without it appearing as a direct challenge then that would be the way to do that.
The other thing I’d say is “be patient”. This will be extremely frustrating in your hypothetical situation - if it’s obvious that “you’re right and the other person’s wrong”, then why not fix the data right away? I’d actually say that sometimes it helps to wait, if the other person in the edit war can be helped to see other points of view first.
Indeed, and I’ve tried again to suggest (via PM) how they might be able to upload their own photos (as rmikke did earlier). I’ve also tried to spell out what is expected toward other mappers and what behaviour will not be tolerated. I appreciate that we’ve been here before (https://www.openstreetmap.org/user_blocks/1982), and we can only wait and see if the message has been received.
Jak sprawdzić czego 62837513 (OSMCha) oraz 62837718 (OSMCha) nie posprzątały po 62837375 (OSMCha)? W JOSMie mogę wycofać wszystkie te zestawy, ale wtedy w oknie historii drogi 128325896 pojawia mi się nowa pozycja bez żadnych zmian. A np. węzeł 692609216 na pewno nie został poprawiony, więc coś trzeba zrobić.
Jego główna “praca” to wojna edycyjna dot. zmiany tagów dróg. Głównie to zmiana z unsigned_ref na ref dla dróg powiatowych (oczywiście żadna nie jest oznaczona w terenie), a także wojny primary - trunk.
Oczywiście, ignoruje wszystkie wiadomości i… administrację, co widać po kilku blokadach na poprzednim koncie.
Proszę więc o monitorowanie jego działalności, a może nawet jakieś działanie w stosunku do niego.
Zgodnie z polityką banów DWG jest to jeden z warunków koniecznych do rozważenia permanentnej blokady. To jest: mapowicz dostał choć raz wiadomość w swoim własnym języku.
Jeśli Kryś dalej nie będzie współpracował, to proszę Was o pomoc w zebraniu materiału dowodowego (dobrze udokumentowanego, jak krowie na rowie - np. linki do wiadomości o stanie budów “otwartych” przez niego dróg), który przedstawię DWG z wnioskiem o wspomnianego permabana.
Niestety po wczorajszej blokadzie, która już się skończyła ten user znów zaczął “nadrabiać zaległości”…
Najpoważniejszy zestaw zmian został wycofany, jednak jeszcze jeden wymaga revertu: https://www.openstreetmap.org/changeset/66293011
(wycofałbym sam, ale w tym tygodniu nie mam nawet na to czasu :/)
To, jak mówiłem, mamy podkładkę. Nikt nam nie zarzuci, że nie został jasno poinformowany o oczekiwaniach społeczności.
Poprzednie teksty blokad, trzeba przyznać, były bardzo lakoniczne i miały element bariery językowej.
Myślę, że do perma spokojnie przekonam DWG, jeśli będzie kontynuował swoją “twórczość”.
Pewnie padało to tutaj, ale odświeżę pamięć. Gość robi takie kwiatki jak:
otwieranie dróg, które wcale nie są otwarte
zmiana klas dróg bez żadnej konsultacji
psucie relacji tras drogowych i transportu publicznego poprzez nieudolne edycje
I wiele innych. Nie odpowiada *nigdy *na komentarze do edycji, prywatne wiadomości, jak i blokadę z wymuszeniem przeczytania, którą jak sobie sprawdzisz, napisałem tak łopatologicznie jak się to tylko da - nie wyłga się barierą językową.
Ponieważ jego edycje dotyczą ważnych dróg, to szkody są potencjalnie duże.
To nie Bracka, wariujący tylko w Więcborku, a którego szczytem ekscesów jest dodawanie paru lokalnych ulic nieistniejących jeszcze w realu.
Innymi słowy, człowiek ten nie nadaje się do edycji OSM i powinien był dostać permanentną blokadę. Teraz póki co nic nie odstawiał, ale mam go na radarze w RSS.
Chętnie się dowiem od wszystkich, czy ludzie tacy jak Kryś zniechęcają Was do edycji OSM. W domyśle tak, ale jak bardzo?
Blokadę dostał parę dni temu na 48h. Sam ją nakładałem. Po prostu nie widzę sensu w permabanie, jeśli od tamtego czasu nic “ciekawego” nie robił. To tak jakby ktoś odsiedział 25 lat za zabójstwo i wyszedł. Jeśli potem ukradnie batona, to nie dostanie przecież dożywocia. To powiedziawszy, pewnie prędzej czy później się podłoży i da nam powód. Patrząc w HDYC na jego wzorce aktywności edycyjnej, to potrafił edytować dzień i robić sobie miesięczną przerwę.
Choć banhammer będzie na podorędziu. Ja permabana nie mogę dać, ale DWG może kolektywnie o nim zadecydować.
Twoja prośba jest trochę na wyrost, bo więcej edycji ma niż nie ma komentarzy.
User Dyrektor Niewykonawczy Damian Taciak a.k.a. Logiczny Anon założył kolejne konto… Oczywiście dalej kontynuuje wandalizmy, za które poprzednie konta dostały bana. Prawdopodobnie jego stan psychiczny, po blokadzie starego konta, pogorszył się i teraz szaleje już od nazwy konta zaczynając. https://www.openstreetmap.org/user/Analny%20Dewastator
Teraz już chyba przekroczył wszystkie granice. Bardzo proszę o stanowczą i szybką reakcję.