Декілька днів тому перестав завантажуватись стандартний растровий тайл Mapnik. Було перевірено на декількох провайдерах, в різних браузерах і сервісах, які використовують цей шар. Пінг на tile.openstreetmap.org не проходить, але показує, що підключення йде до сервера з IP адресою 5.45.248.21, ось опис цього сервера https://hardware.openstreetmap.org/servers/gorynych.openstreetmap.org/ Схоже, або тайли почали роздаватись з нового сервера, що розташований в Росії і з заблокованих діапазонів IP адрес Яндекса, чи попав під блокування недавно.
Зв’язався з адміністрацією, оперативно змінили сервер на цей https://hardware.openstreetmap.org/servers/drogon.openstreetmap.org/
Можете перевірити, чи у всіх тепер нормально завантажуються тайли?
Зараз тайли вантажаться з
$ ping tile.osm.org
PING osijek.tile.openstreetmap.org (161.53.30.107): 56 data bytes
З появою Київського тайлового сервера https://hardware.openstreetmap.org/servers/vipertooth.openstreetmap.org/, на Укртелекомі перестав завантажуватись стандартний шар Mapnik. Пінг в межах 60 мс.
1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 19 ms 18 ms 22 ms 36-8-5-195.ip.ukrtel.net [195.5.8.36]
3 27 ms 42 ms 28 ms 10.80.19.162
4 74 ms 74 ms 75 ms war-b2-link.telia.net [213.248.102.157]
5 74 ms 72 ms 71 ms ffm-bb4-link.telia.net [213.155.134.212]
6 72 ms 76 ms 74 ms ffm-b10-link.telia.net [62.115.137.211]
7 62 ms 61 ms 75 ms eurotrans-ic-303220-ffm-b10.c.telia.net [80.239.135.58]
8 61 ms 60 ms 60 ms kv-fft-ch.ett.ua [80.93.127.225]
9 67 ms 67 ms 66 ms crystall2-2.ett.ua [80.93.115.179]
10 66 ms 66 ms 66 ms undefined.utg.link [176.122.99.101]
Дивно. А в мене все “літає”.
C:\>tracert c.tile.openstreetmap.org
Трассировка маршрута к kiev.tile.openstreetmap.org [176.122.99.101]
с максимальным числом прыжков 30:
1 <1 мс <1 мс <1 мс DIR-300.lo [192.168.0.1]
2 1 ms 1 ms 1 ms gateway-kh.maxnet.ua [178.165.68.1]
3 1 ms 1 ms 1 ms bb-core1-1-kh.maxnet.ua [79.171.120.121]
4 7 ms 7 ms 7 ms dtel-ix-1.utg.link [193.25.180.167]
5 8 ms 8 ms 8 ms undefined.utg.link [176.122.99.101]
Трассировка завершена.
andergrin, я гадаю, що то в Укртелекома щось із маршрутизацією дивне коється. Бо трафік до місцевої української мережі УТГ чомусь лізе через балтійську Телію, а потім через нашого магістрального провайдера ETT. А ще я бачу якийсь дивний вузол №3 з адресою 10.80.19.162. Щодо першого вузла зрозуміло - це внутрішній LAN-порт вашого ADSL-модема, другий вузол - зовнішня адреса модема. А якого дідька третім номером віліз “сірий” айпішник - невідомо.
Щодо пінгів - ці цифри цілком типові для такої дивної “петлі”. Раджу поміняти провайдера.
Маршрутизація не змінилась, але тепер все завантажується нормально.
Якщо в когось не завантажуються тайли, бо провайдер скеровує запит на московські сервера, можу рекомендувати як тимчасове рішення вручну прописати у себе в комп’ютері у файлі C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts (чи де там у вас в системі той hosts існує) у кінці файла такі рядки
176.122.99.101 a.tile.openstreetmap.org
176.122.99.101 b.tile.openstreetmap.org
176.122.99.101 c.tile.openstreetmap.org