Witam. Mogę prosić o opinię odnośnie zmian dokonanych np. w tym zestawie zmian https://www.openstreetmap.org/changeset/62432339#map=16/52.3334/16.1443 w okolicy Nowego Tomyśla?
O ile się orientuję** tracki opisują dojazd do pól, lasu.** Aby opisać dojazd do posesji można skorzystać z większego wachlarza typów dróg m.in. residenral, services itd.
Oczywiście dojazdy do posesji jak i pól, lasów powinny zawierać dodatkowe znaczniki lepiej opisujące samą drogę, dlatego stosuje się “surface” opisującym nawierzchnię, “tracktype” opisującym zagęszczenie gruntu, “smothness” opisujący stopień wyrównania traktu itd.
W polskiej Wikipedii po kliknięciu w link “mapa” otwierający OSM, kontur wyspy Uznam (https://pl.wikipedia.org/wiki/Uznam) jest błędny - obejmuje jakąś efemeryczną wysepkę na północy Uznama. W niemieckiej wiki (https://de.wikipedia.org/wiki/Usedom) analogiczne kliknięcie pokazuje poprawny kontur. Czy da się to poprawić?
Czy ta woda tutaj: https://osm.org/go/0PMwWSJhL?m= i kawałek dalej na Kanale Raduni nie grozi zalaniem Gdańska
Czy są jakiekolwiek podstawy by tak mapować?
Czyli zmienić relację dla obiektu geograficznego w Niemczech, bo coś się niepoprawnie wyświetla gdzieś na stronie w Polsce?
No to ja się nie podejmuję takiej akcji. IMHO będzie natychmiastowy rewert takiej zmiany i jeszcze spora awantura…
EDIT: Zgłosiłem błąd na stronie Wiki. Zobaczymy jaki będzie odzew…
Wyspa Uznam jest w Polsce i Niemczech. Jako że jest tu użyta liczba pojedyncza, to możliwe, że ta dodatkowo wyspa jest błędem. Tym bardziej, że zaraz przy tej wyspie są też inne, i nie wchodzą one w skład tej relacji.
To jest problem w WIWOSM i z poziomu osm można to tylko obejść dla tego przypadku w sposób, który podałem.
Zgłosić by można na https://github.com/aiomaster/WIWOSM, ale mam wątpliwości, czy tym się ktoś tam zajmuje.
Nadałem temat na niemieckim forum - zobaczymy, może maperzy zza Odry będą mieli jeszcze jakiś inny pomysł
Jeśli nie - pozostanie faktycznie zgłosić to tak jak pisałeś i mieć nadzieję, że jednak ktoś pochyli się nad tematem…
ale jak go dodać efektywnie? Musi być wielokąt złożony, żeby np. bagien i wody nie pokrywał, więc raczej nie do istniejącej relacji, tylko osobny. Tylko jak to zrobić w JOSM-ie wygodnie?