Hoewel ik met het met Noordfiets en Alphensebezorger een ben dat het* weglaten* van een stuk way vanwege een hek geen goede optie is, denk ik wel dat Jeroen een interessant punt aansnijdt met de representatie van wegen als lijn vs area.
We zijn erg gewend om highways alleen als lijn (en niet/zelden als area) te mappen, terwijl dat eigenlijk een uitzonderlijke situatie is.
Enerzijds vormen highways de netwerken waarover wel van oudsher al routeren; de eerste routeplanners die ik herinner waren spinnewebben op basis van postcodes (weet niet hoe dat bij spoorplanners ging).
Anderzijds is het nadeel van representatie als lijn (geen basis voor representatieve breedte op verschillende schalen) voor highways voor veel eindproducten minder bezwaarlijk omdat highways vaak zo belangrijk worden gevonden, dat we het niet erg vinden dat ze groter worden weergegeven dan ze eigenlijk zijn.
Bij andere items (zoals waterways) is duale representatie (way en area) al meer gebruikelijk: een rivier of breed kanaal krijgt een area met natural=water (voor goede weergave van de vorm) en ook een lijnelement voor bijvoorbeeld routeren, maar ook om informatie te kunnen koppelen (bijvoorbeeld alle delen die samen een bepaalde rivier en hun toevoeren vormen). Daarmee kan je bijvoorbeeld ook weer stroomgebieden/waterscheidingen in beeld brengen.
Een kaart (en daarmee ook de onderliggende database) is per definitie een abstractie van de werkelijkheid, en een lijnelement is een nog verdergaande abstractie dan een vlak.
Op zich kan daaruit volgen dat je voor een lijnelement een verdere versimpeling toestaat dan voor een vlak (neem de breedte van een waterway: in het vlak kan je die taps en grillig weergegeven, in het lijnelement kan je de width per grof segment aangeven, wat bij visualisatie tot een soort trapfiguur leidt).
Om bij het voorbeeld van het hek terug te komen:
De weg loopt hier door, zodra het hek weg is is de weg in zijn geheel te gebruiken en het zou net zo goed een hek kunnen zijn dat met een sleutel voor sommigen wel te openen is, en dan knippen we de weg toch ook niet op (net min als we bij een slagboom de weg ook niet steeds opknippen/dichtmaken. Er is een way met een bepaald type barriere, die we zo goed mogelijk taggen, in dit geval dus met in ieder geval een node op de way en liefst een way voor de gate met een kruisende node op de highway.
PS.
Overigens ben ik er wel erg voor om naast (aangesloten) lijnen ook areas voor highways te gaan mappen, zeker als dat bijdraagt aan een betere weergave van landcover / -use. Vind het toch bijzonder dat we land in gebruik voor railway wel mappen (naast de lijnen voor de sporen) en voor highways niet.
Bij de A2 hebben we bijvoorbeeld een gat van 70 tot 80 meter in de landvulling dat afhankelijk van het schaalniveau van rendering slechts voor een deel of juist meer dan de eigenlijke breedte wordt gevuld door de weergave van de lijnen van de highways. Als de lijnen wel op schaal zijn, dan is het-zonder vlak- informatie toeval icm de renderingsvoorkeuren
https://openkaart.net/wandel/#map=18/52.19729/4.98706&overlays=&path=yjxfg4uuyjxgg4vm
https://openkaart.net/wandel/#map=18/52.19729/4.98706&layers=A&overlays=&path=yjxfg4uuyjxgg4vm