Stowarzyszenie OSM Polska

Dobra. To co z Walnym? Dałoby radę zorganizować je we wrześniu, najlepiej dając wyprzedzenie trochę dłuższe niż 2 tygodnie? :wink:

Wszystko oczywiście zależy od możliwości lokalowych. Z tego co rozumiem, kontakty z PŁ ma Zbyszek.

Rozmawialiśmy niedawno i faktycznie wrzesień pod koniec wydaje się najlepszym terminem. Prawdopodobnie odbędzie się w Łodzi. Za kilka dni powinniśmy mieć konkrety.

Oczywiście będzie trochę formalności do odwalenia, ale najważniejsze, że trzeba się zastanowić nad nowym Zarządem, bo obecne władze raczej nie pociągną swoich funkcji. Zastanówcie się kto chciałby kandydować, bo to ważna sprawa.

Ustaliliśmy miejsce i czas na zebranie i spotkanie społeczności: 22.09 w Łodzi. Konkretna sala zostanie jeszcze podana, ponieważ i tak trzeba oficjalnie powiadomić członków Stowarzyszenia, żeby było w porządku formalnie.

A dlaczego tak właściwie w sobotę, a nie w niedzielę (23.09)? To jakaś taka tradycja, że musimy się spotykać rokrocznie w sobotę?

Cześć!
Zarząd podjął wczoraj decyzję, że spotkanie sympatyków OSM połączone z Walnym Stowarzyszeniem OSM Polska odbędzie się w niedzielę, 23 września o 10:30 w Łodzi.

Miejsce Walnego:
Coworking Poziom Wyżej
Piotrkowska 56, I p.
90-105 Łódź
https://www.facebook.com/poziom56/
http://topografie.pl/poziom-wyzej/
https://www.openstreetmap.org/?mlat=51.77024&mlon=19.45629#map=19/51.77024/19.45629

Jeśli chodzi o Walne - to ponieważ do wczoraj członkowie nie dostali zdaje się oficjalnego zawiadomienia z porządkiem i miejscem obrad (co jest wymagane statutem - ja w każdym razie takowego nie dostałem) - to nie wydaje mi się aby ono było legalne, bo statut wymaga terminu co najmniej dwutygodniowego. Tydzień ma 7 dni - to daje 14 dni - a dzisiaj mamy do 23 już tylko 13 dni - a o porządku obrad nikt nie został jeszcze powiadomiony zdaje się…

Z mojej strony powiadomienie poszło na talk-pl, stronę Stowarzyszenia, FB (fanpage i grupa) oraz wykop.
Nie mam dostępu do listy członków żeby zrobić mailing.
To robota dla Zbyszka Mastiego.
Termin 23 niestety jest jedynym w jakim będzie nasz skarbnik.

Myślę, że znaczna część członków została już powiadomiona, statut nie wspomina formy powiadomienia, choc bezpośrednio też wypada i będzie to też zrobione.

Statut nie określa formy, ale określa kiedy i co ma być w zawiadomieniu oraz kiedy ma być rozesłane. Zawiadomienie o Walnym to dokument prawny, który czyni Walne legalnym. Żadne z dotychczasowych zawiadomień nie ma konkretnego porządku Walnego ani dokładnie podanej godziny rozpoczęcia jego pierwszej i drugiej edycji - dlatego nawet zakładając, że dotarło do wszystkich członków (na co też w razie wątpliwości sądu przy rejestracji zmian trzeba mieć jakieś dowody) - nie spełnia wymogów opisanych w statucie. Możemy się spotkać w tym terminie - ale i tak - kolejny raz - złożenie dokumentów do KRS z takiego walnego będzie nieskuteczne.

Ze wględów formalnych zdecydowaliśmy o odwołaniu zaplanowanego Walnego. Damy znać, gdy ustalimy nowy termin.

Witam!
Czy jeśli, z jakichś skomplikowanych wględów z KRS (naprawdę? mogę wiedzieć czego miało dotyczyć spotkanie?) nie można się spotkać oficjalnie, to może można zaplanować spotkanie nieoficjalne? Nie jestem doświadczony w OSM, dodawałem coś jedynie przez dedykowane temu aplikacje, chciałbym dowiedzieć się więcej, co można w Polsce zrobić, poznać osoby zainteresowane.
Tymczasem doczytam stronę Stowarzyszenia, dowiem się więcej i rozważę wstąpienie / rozumiem, że mógłbym przyjechać na spotkanie nie będąc członkiem, a osobą zainteresowaną?

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia,
Piotrek

Cześć,
Spotkanie nie odbyło się, ponieważ Tomek Ganicz (Polimerek) kilka postów wyżej (+ w korespondencji mailowej) miał obiekcje dotyczące tego, że członkowie Stowarzyszenia nie zostali powiadomieni na swoje własne adresy e-mail - oraz że z powodu braku całości Zarządu (Marka Kleciaka i Olgi nie będzie) harmonogram musi zostać ogłoszony zawczasu.

Wobec tego Zarząd przełożył Walne. Wczoraj ja (jako wspierający uszczuplony Zarząd :wink: , masti i Zbigniew) rozmawialiśmy o tym na Skype. Marek Stelmasik (masti) rozgląda się za terminem i miejscem (pewnie to samo) w Łodzi. Celujemy w październik.

Zważywszy na to, że harmonogram będzie tym razem podany wcześniej, będziesz mógł pominąć Walne, jeśli nie chcesz lub nie możesz w nim uczestniczyć.

Piszę, żeby dać oznaki życia :wink: Dziś na Skype była aktywna połowa Zarządu (Zibi i Masti), potencjalne terminy pasujące Zarządowi mamy. Gdy za kilka dni będzie wiadomo o sali, przekażę informację od Zarządu.

Czołem drodzy mapowicze!
Powoli klaruje się temat naszego spotkania połączonego z walnym stowarzyszenia. Termin został wybrany - będzie to 25 listopada (niedziela), a miejsce to Łódź.
Szczegóły za jakiś czas, a tymczasem możecie sobie gospodarować czas na to spotkanie.
Pozdrawiam

Tak więc wysłałem deklarację członkowską i nawet wpłaciłem składkę na konto wymienione tutaj http://openstreetmap.org.pl/stowarzyszenie/wesprzyj-nas/ ale okazuje się, że konto jest nieaktywne.
Zatem na chwilę obecną zapisanie się do stowarzyszenia wydaje się być niewykonalne.

Co mam zrobić żeby zapisać się do stowarzyszenia?

Powiem od początku. Zarząd wybrany w 2017 wysłał po Walnym do KRS-u papiery, ale wpis nie został zaktualizowany.

Bank chciałby, żeby był on aktualny (szczegółów nie pamiętam - pytaj mastiego).

Na pewno nie jest tak, że ktoś Cię nie chce przyjąć, mimo że tak wygląda. Nałożyły się dwie sprawy (niedyspozycja połowy członków) oraz obiekcje banku.

Każdy bank by miał obiekcje. W żadnym banku nic nie załatwisz dla żadnej instytucji będącej osobą prawną bez aktualnego odpisu z KRS, w który są wymienione osoby mające prawo reprezentować tę instytucję w obrocie prawno-gospodarczym. Trudno zresztą aby miało być inaczej…

Jak już pisałem wcześniej - 25 listopada spotykamy się w Łodzi. Start o godzinie 11:00, miejsce: Piotrkowska 56, I piętro (Poziom Wyżej Coworking)
Zapraszamy wszystkich mapowiczów, również tych niestowarzyszonych :slight_smile:

Tu uchwała, która Zbigniew wysłał na listę mailingową Talk-pl:

http://openstreetmap.org.pl/wp-content/uploads/2018/11/UZ_2018-1.pdf