W 2.7.1 dodano obsługę EPSG:4326 i pośrednik nie jest potrzebny: https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website/pull/1783
Tutaj jest stare zgłoszenie dla Geoportalu przez misiek.pl: https://github.com/osmlab/editor-layer-index/issues/68
W 2.7.1 dodano obsługę EPSG:4326 i pośrednik nie jest potrzebny: https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website/pull/1783
Tutaj jest stare zgłoszenie dla Geoportalu przez misiek.pl: https://github.com/osmlab/editor-layer-index/issues/68
Czy mogę im to podesłać: https://github.com/openstreetmap/iD/compare/master…verdulo:master i w podobny sposób dodać inne podkłady z JOSM?
Weź pod uwagę, że:
Chyba tym razem padła warstwa budynków:
Albo coś zrobili, czego JOSM przełknąć nie umie.
Nie wiem, jak to sprawdzić, ale to chyba nie to, problem właśnie samoistnie znikł.
Ustawienia → Ustawienia mapy
Może nie dokońca Geoportal prowadzony przez GUGiK, ale wyniki testów JOSM pokazaują:
Ktoś coś wie? Pomoc w aktualizacji https://josm.openstreetmap.de/wiki/Maps/Poland chętnie widziana.
stalowawola.geoportal2.pl działa - przynajmniej w tej chwili pobrałem warstwę budynków.
geoportal2.pl jest prowadzony przez firmę GEOBID i każdy z serwisów powiatowych bezpośrednio odwołuje się do serwera w powiecie, więc są niezależne od siebie
Co do Chorzowa, jest nowy geoportal:
https://geoportal.chorzow.eu/geoportal/
Stare WMSy ze strony e-odgik.chorzow.eu chyba nie działają.
Z w/w geoportalu mozna dostać aktualny adres usługi WMS ortofoto, czy komuś udało się to wyświetlić w JOSM?
Po podaniu w JOSM:
https://geoportal.chorzow.eu/geoserver/wms?
i “pobierz warstwy” zwraca błąd.
Po zajrzeniu tutaj:
https://geoportal.chorzow.eu/geoserver/wms?REQUEST=GetCapabilities
wydaje mi się, że poprawny adres ortofoto 2017 to:
https://geoportal.chorzow.eu/geoserver/wms?REQUEST=GetMap&STYLES=&LAYERS=chorzow_workspace:ortofotomapa_2017&TRANSPARENT=true&VERSION=1.1.0&FORMAT=image/png8&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
ale rzuca jakimś błędami związanymi chyba z https…
Może ktoś bardziej obeznany rzuci okiem?
To wygląda mi na problem, że akurat ten serwis korzysta z certyfikatu SSL wystawionego przez CA, które nie jest zaufane przez Java’ę.
A tak w ogóle, to czy warto korzystać z np. chorzowskiego serwisu WMS dla budynków? Może zamiast tego wszystkiego można wrzucić jeden adres:
http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow
I będzie OK?
Dzięki za naprowadzenie, dodałem ten certyfikat CA zgodnie z tą instrukcją i działa… ale nie ortofoto 2017
Jednak coś chorzów ma zepsute, będzie trzeba ich pomęczyć…
Ukośne E/W/N/S za to działają, pytanie czym się to różni od ortofoto do naszych celów oprócz “kąta natarcia” (czas wykonania ten sam)…
Podbijam wątek, wam też wczoraj i dziś nie śmigają zdjęcia lotnicze Geoportalu w JOSM-ie?
To przerwa techniczna http://www.gugik.gov.pl/aktualnosci/przerwa-w-dzialaniu-serwisu-geoportal
Miała potrwać do 12:00, jednak trwa nadal…
Non-stop problemy. Nie ładuje orto, albo jakieś szachownice, czasem tylko niektóre kafle lub nic.
Z kafelkami OSM Carto też nie jest lepiej, dzisiaj w ogóle nie chcą się ładować i widać tylko szare pola albo trwa to bardzo bardzo długo
Podkład Geoprtal2 : Ortofotomapa (zdjecia lotnicze) WMTS ma strasznie duże przesunięcie od wczoraj. Do tej pory było OK. Trochę głupio tak mocno go przesuwać by pasował
Czy to, że pojawia się szachownica zamiast zdjęć, to jakieś chwilowe problemy, czy po prostu zdjęcia nie obejmują niektórych miejscowości?
Chwilowe problemy.
Gdyby nie było zdjęcia jakiegoś obszaru (a to się zdarzało), to byłby ładny, czarny prostokąt, a nie szachownica.
Działa wam warstwa z ulicami i adresami z Geoportalu?