Vandaag is een nieuwe mapper van start gegaan, en weet vermoedelijk niet dat OSM meer waarde heeft dan zijn input.
Hij heeft een toepasselijke nickname, dit terzijde.
Inmiddels heeft hij 39 changesets geplaatst, waarvan het een en ander niet in de haak is.
De vervuiling slaat toe als hij niet door heeft wat hij aan het doen is, en reageert (op dit moment) nog niet op mijn disputes.
De mapper brengt ook zeer goede wijzigingen aan, maar helaas wordt er (te) snel gewerkt, waardoor fouten kunnen ontstaan.
Inmiddels heeft hij op 1 discussie gereageerd.
Natuurlijk zijn we blij met een enthousiaste mapper, hopelijk ziet hij zijn acties, die goed bedoeld worden beoordeeld.
Het lijkt erop dat de manier waarop de vraag/opmerking gesteld wordt bepalend is voor enige reactie.
Hallo,
Ik ben echter jullie vervuiling aan het opknappen.
Iemand vond het leuk om 2 wegen te tekenen in krommenie terwijl het maar 1 weg is.
In mijn inbox heb ik 2 berichten ontvangen waar ik op gereageerd heb.
Dit forum heb ik met toeval ontdekt.
Wie die idiote rode lijn getekend heeft zou ik niet weten.
Mijn aanpassing is echter dat die niet aangesloten hoeft te worden op de uitweg.
Bedankt voor je reactie, hopelijk begrijp je dat je vrij snel van start gaat.
Helaas is OSM een “porseleinkast” en als je daar hard aan rammelt verstoor je veel componenten zonder dat je hier zelf erg in hebt.
Probeer in kaders te denken, en probeer de denkwijze van OSM aan te leren.
Dit voorkomt veel problemen.
Mocht je vragen/hebben krijgen, maak dan een nieuw topic in het NL forum. Daar kunnen we je bijstaan op de vragen die je hebt.
Mapper GH nogmaals uitgenodigd op het forum om zijn standpunt uiteen te zetten over wat wel en niet tunnels zijn.
Zijn laatste changeset van de zoveelste tunnel heb ik “reverted”… https://www.openstreetmap.org/changeset/62256102
Laten we hopen dat GH zich hier meldt voor wat constructief overleg.
Mapper GH verandert alles weer terug in tunnel na revert van mij. Dus heb nogmaals GH uitgenodigd hier op het forum. GH beweert nu dat hij op het forum niet wordt toegelaten. Dat lijkt me heel merkwaardig. Wellicht dat een van de moderators daar iets van weet?
Wat doen we met die tunnels die onder de viaducten doorlopen?
De eerste 5-10 ofzo posts die je maakt op het forum moeten eerst langs een moderator voordat ze echt verschijnen.Waarschijnlijk word dat bedoelt met dat hij niet op het forum kan . Maar het blijft toch een beetje raar wel.
Mij lijkt het het beste om of een tunnel te hebben of een viaduct, maar niet allebei. Enkel misschien als er ergens een viaduct bestaat over een weg met een dak erop.
Welke het beste is wanneer maakt denk ik niet zo veel uit. Zolang het maar duidelijk is dat de ene weg met een kunstwerk over een andere weg heen gaat. Zelf zou ik in het geval van GH de tunnel tag weghalen, ook al loopt de weg onder de grond. Gewoon omdat ik de tunnel anders net iets te kort vind om het echt als een tunnel te beschouwen.
KiaaTiX… dat lijkt me duidelijk, maar we hebben hier te maken met een mapper die zijn eigen gang gaat en zich niet "wil of kan " confirmeren aan de regels die we met elkaar hebben afgesproken.
'k Heb weinig zin om een editoorlog te starten. Er zijn nog een aantal tunnels nu.
Ook al een hele polder hersteld van onzinnige wegentags… zie afbeelding boven… maar het kwartje valt helaas nog niet. Mapper is juist bezig onze “onzinnige” tags te herstellen. Het is jullie en ik. Die zienswijze is niet des OSM.
Verder wordt er door mapper wel serieus gemapt , maar op zijn “eigen” wijze. .
Tja, sls de mapper niet wil reageren of zoals je zegt lekker zn eigen gang gaat zou ik gewoon alle nieuwe edits die hij maakt maar meteen terugdraaien. Gaat hij zich hier eerst maar eens verantwoorden.
Deze persoon heeft ook de straatnaam Westfrisiaweg toegevoegd aan verschillende delen van de nieuwe N194. Zover ik weet is dat alleen de straatnaam van het oostelijke deel (N307) en is het verder de projectnaam van het opwaarderen van de route tussen Alkmaar en Enkhuizen.
Wees even voorzichtig met het aanbrengen van nieuwe edits.
Mocht je op deze manier doorgaan zal er overwogen worden een (tijdelijke) stop op je account te plaatsen.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Data_working_group
Na wat opzoeken bevat een spoorbrug of brug één of meerdere overspanningen.
Dan ligt er bijvoorbeeld een extra stuk beton in het water of is de brug in een boogvorm.
Of een balk waarbij de lengte vele male groter is dan de breedte en hoogte in doorsnee. https://nl.wikipedia.org/wiki/Overspanning_(bouwkunde)
Nu is het zo dat de doorrijhoogte 4.6 meter is. Dit heb ik o.a. bij de gemeente en provincie nagevraagd.
De lengte is niet vele male groter.
Ik schat zelfs in dat de lengte zelfs kleiner is.
Technisch gezien kan hier niet gesproken worden van een brug omdat het één geheel is.
Nu dit wetende kun je jezelf afvragen.
Zijn er overspanningen vanaf de weg te zien?
Nee, dan is het een tunnel.
Ja, dan is het een brug.
Natuurlijk kan OpenStreetMap andere vormen hanteren dan de bouw dit hoort te doen.
Daar ben ik natuurlijk niet van op de hoogte.
Hier ga je ook onder aarde door.
Er groeit zelfs gras op dat stukje aarde.
Dat komt omdat het verharde betondeel hier breder dan nodig is.
Er past meer dan een trein over. (gras, muizen, konijnen, egels, etc.)
Ook is het tegenstrijdig met andere bewerkingen in heel Heerhugowaard waar al dit soort onderdoorgangen als tunnel staat aangegeven.
Ik ben dus niet de enige die dit onduidelijk vind.
Omdat het één geheel is zonder één of meerdere overspanningen en dit wel bedekt met aarde en gras is vind ik dit een tunnel.