Коректно класифициране (network) на пешеходните и вело маршрути

Здравейте,
прави ми впечатление, че за разлика от по-гляма част от Европа, Българската карта е ставнително празна показвайки мрежата пешеходни и/или вело маршрути. Тук излизат предимно (особено за вело) състезания и други “промо” тракове (гледам и Дунав Ултра скоро ще се появи, най-вероятно, като част от националната мрежа). Особено ми е грозен примера с Витоша 100 - едно- (дву) дневно състезание с такса за участие, изградено върху маршрути като Ниската Обиколна алея, част от парковата инфраструктура от 60-те и посещавана всекидневно от огромно количество туристи от всякакви възрасти. За пешеходните маршрути от разгледаните уики страници, най ми допадна чешката - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:WikiProjekt_%C4%8Cesko/Edita%C4%8Dn%C3%AD_standardy_a_konvence#Koment.C3.A1.C5.99_k_jednotliv.C3.BDm_kl.C3.AD.C4.8D.C5.AFm_a_jeho_hodnot.C3.A1m
където сравнително ясно е уточнено разделението по мрежи и е най-близко до българското, а именно:
iwn - международни туристически маршрути, маркирани с червената марка и европейския код на Exx,
nwn = пешеходни пътеки за дълги разстояния с национално значение (обикновено червената лентова маркировка с дължина над 150 км)
rwn - стойността по подразбиране за всички туристически пътеки с лентова маркировка, ако няма причина за други маркировки,
lwn - локални маршрути (местна стойност по-висока), учебни/опознавателни/еко пътеки, пътеки с табели към руини / връх / интересен обект
Аз например започнах леко преструкториране, като дублирах Е3 по билото на Стара планина, като nwn Ком-Емине, тъй като КЕ е част от Е3 и като ходим на Стара планина не ходим на Е3, освен ако не изкаме да звучим по-международно.
При велосипедните маршрути мрежата е тотално объркана. Като международни са отбелязани двата ЕвроВело – 6 и 13, но на национално ниво са дадени Маутинбайк маршрути, като не всички даже са крос-кънтри или многодневни. За МТБ тагът network не е задължителен, а оптимален (когато има мрежа), а дадените тракове (без тези на Байкария) са еднодневни, кръгови най-често и още по-често трасета на състезания. Т.е. няма как да направят мрежа. Липсват рекреационите маршрути от типа на ЕвроВело, но в границите на държавата – вижте сайта http://velotouring-bg.org. Още повече уики страницата - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Bg:WikiProject_Bulgaria/Cycling_network не е за велосипедната мрежа (тук не правим разлика между cycling и biking ака велосипедиране и колоездене), а изброяване на известни МТБ маршрути по райони. Преди време имах „спор“ с участник тук, кое точно е районирането – административната граница или географското зониране и как точно един маршрут става регионален или национален, защото един 20-30 км маршрут може да е в 2 общини или области, но да не излиза от планинският рид или долина…
Та да се върна на основният въпрос на поста ми. Не е ли време да се създаде/ът уики страници на български с ясни фурмолировки на таговете и уеднаквяване на описанията на всички пешеходни и вело маршрути, така че да има пригледна и удобна за ползване мрежа?

Абсолютно “за” всякакви такива инциативи за постигане на някаква, що-годе поне, консинстентност.

Не съм навътре с конкретната тема, но бих ти препоръчал просто да съсзадеш първата весия на това уики (в бълграската част, като линк или направо глава) и да го обявиш после тук за обсъждане.