Nie wyświetla się na domyślnym stylu, co zapewne jest wynikiem jakichś problemów z analizą, bo nowe osm2pgsql stara się mniej domyślać przy imporcie do bazy i jeśli wielokąta nie rozumie, to na wszelki wypadek go odrzuca.
Pytanie jednak co może być problemem i jak to można naprawić?
Mam na razie teorię, że to może dlatego, że składa się z 6 osobnych wielokątów zewnętrznych i wielu wewnętrznych, tylko że te wewnętrzne należą do całej relacji, a nie do poszczególnych granic zewnętrznych.
Ja bym proponował skasować ją i narysować lasy porządnie. Widać, że to jakiś import i to robiony z mało dokładnego zdjęcia. Rozbieżności z tym, co na lądzie, są duże.
To nie przeszkadza, natomiast szkodzą, jak się okazuje, przecinające się wielokąty wewnętrzne (te z rolą inner).
Ktoś otworzył S12 - łącznik S17 z mostem w Puławach - za wcześnie - bo droga jeszcze nie jest otwarta - otwarcie jutro, ale jest problem z kierunkowością - poprawcie to, bo będzie dziura w routingu.
Hej, znalazłem w Toruniu takiego potworka: https://www.openstreetmap.org/way/240494579#map=17/53.02916/18.65068
Oczywiście, ten buspas nie jest w żaden sposób fizycznie oddzielony od jezdni. Kusiło mnie, żeby to wywalić z biegu, ale wtedy zepsułbym całkowicie relacje tras autobusów. Czy jest jakaś metoda, żeby to zrobić sprawnie i szybko?
Z tego co widzę, to relacje autobusów są zduplikowane na jezdni i na tym buspasie, więc skasować można bez konsekwencji. Jedynie na tej linii brakuje relacji tras. Można je tam przenieść funkcją “Replace membership”.
Chciałem ją naprawiać, bo jest niekompletna, ale okazuje się, że ma tylko nazwy, a mamy już administracyjne relacje poziomu 6, 7 i 8, więc jest raczej do wyrzucenia:
Witam. Mogę prosić o opinię odnośnie zmian dokonanych np. w tym zestawie zmian https://www.openstreetmap.org/changeset/62432339#map=16/52.3334/16.1443 w okolicy Nowego Tomyśla?
O ile się orientuję** tracki opisują dojazd do pól, lasu.** Aby opisać dojazd do posesji można skorzystać z większego wachlarza typów dróg m.in. residenral, services itd.
Oczywiście dojazdy do posesji jak i pól, lasów powinny zawierać dodatkowe znaczniki lepiej opisujące samą drogę, dlatego stosuje się “surface” opisującym nawierzchnię, “tracktype” opisującym zagęszczenie gruntu, “smothness” opisujący stopień wyrównania traktu itd.
W polskiej Wikipedii po kliknięciu w link “mapa” otwierający OSM, kontur wyspy Uznam (https://pl.wikipedia.org/wiki/Uznam) jest błędny - obejmuje jakąś efemeryczną wysepkę na północy Uznama. W niemieckiej wiki (https://de.wikipedia.org/wiki/Usedom) analogiczne kliknięcie pokazuje poprawny kontur. Czy da się to poprawić?