Het wordt inderdaad kort vermeld, maar zonder link (rode tekst) naar een aparte Wiki pagina; een teken dat het nog niet echt uitgekristalliseerd is.
In de praktijk wordt het nauwelijks toegepast: taginfo.openstreetmap.org geeft momenteel een aantal van 57 ways voor plant:source=solar tegenover 64.799 voor generator:source=solar
Je kan eventueel ook gebruiker http://wiki.openstreetmap.org/wiki/User:Fanfouer contacteren. Hij heeft aan alle recente proposals ivm met power gewerkt. Hij is Franstalig, maar Engels is geen probleem. Als ik een met een probleem rond power zit, contacteer ik hem steeds rechtstreeks (via zijn email, maar die ga ik hier niet publiceren)
Voor zonneparken is aan te raden:
landuse=industrial
power=plant
plant:source=solar
plant:method=photovoltaic (stroom) of =thermal (heet water)
plant:output:=
name=*
operator=*
Heb Ameland dienovereenkomstig gewijzigd, en ook even Azewijn en Almere meegenomen.
Zeer recentelijk heeft gebruiker ‘US Woods’ bij de stad Groningen twee zonneparken gewijzigd van ‘power=plant’ naar ‘power=generator’ en de bijbehorende tags ‘plant:xxx’ naar ‘generator:xxx’.
Ik heb bij betreffende wijzigingenset middels een opmerking protest aangetekend. En ben van plan binnenkort de tags weer terug te zetten naar zoals het was (overeenkomstig de discussie in deze draad).
De wijzigingenset van ‘US Woods’ omvat een groot deel van Nederland, dus ik vrees dat hij/zij veel meer zonneparken heeft aangepast.
Dit is zoals onze Oosterburen het doen:
power=generator
generator:method=photovoltaic
generator:output:electricity=11 MW
generator:source=solar
generator:type=solar_photovoltaic_panel
name=EWV Solar Power plant
operator=EWV
power=generator
Heb deze mapper ook in België tegenkomen, waarbij hij waterstofleidingen in relaties aan het bundelen was.
Alleen was de tagging voor de delen waarvan de ligging niet precies genoeg bekend is, nog al ongelukkig.
Ik heb nu de volgende Nederlandse zonneparken, die waren gewijzigd in set 61819177, teruggezet naar de oude tags:
Woldjerspoor, Vierverlaten, Hoogveld Zuid, De Griene Greide, Galecop, Avri.
De parken Gansenwoirt I en II zijn in de tussentijd door iemand anders (‘groen_duiven’) bewerkt, ben ik nog even afgebleven.
Dit zijn twee zonneparken in Duiven die net aangelegd zijn en voor zover ik weet nog niet in productie. (Heb er zelf ook 4 panelen in, maar als deelgenoot nog geen bericht gehad dat ze operationeel zijn.)
De output wordt aangeduid in maximaal vermogen (MW, soms ook vermeld als MWp). Dus niet een geschatte jaaropbrengst in MWh!
Als het vermogen niet bekend is, kun je ook plant:output:electricity=yes gebruiken.
Met flink wat slagen om de arm een heel ruwe omzetting, in geval andere cijfers gegeven zijn:
1 MW = 1000 MWh per jaar (onderzoek Wageningen UR)
1 MW = 285 huishoudens (gebruiken ong. 3500 kWh per jaar)
Er staat overigens een spelfout in de operator van Gansenwoirt II, maar dit ter zijde.
Is het mogelijk om de Engelse photovoltaic pagina aan te passen of te vertalen in een Nederlandse pagina en er de bovenstaande tagging bij te zetten? Of moet je dit ergens overleggen?
Word er een beetje flauw van. Er zijn enkele mappers die wereldwijd toevoegingen/correcties aanbrengen op vrijwel uitsluitend industriegebieden. Soms goede, maar ook soms foutieve. Genoemd in deze draad zijn ‘US Woods’ en recentelijk dus ‘Bytemark’. Ontdekte net ook nog ‘nplath’ die een paar maand geleden Sunport Delfzijl wijzigde (heb ik nu teruggezet). Als bron wordt altijd een satellietbeeld vermeld.
SubieLibero, we moeten inderdaad maar ergens in de Wiki goed beschrijven hoe wij vinden dat een zonnepark getagd moet worden, op basis van deze draad.
landuse industrial
name Solar power plant
operator Statia Utility Company N.V.
plant:output:electricity 1.89 MWp
plant:source solar
power plant
start_date 2016-03-23
type multipolygon