De WMS laag kun je nu al inlezen.
Is met knop rechtsboven WMS achter overlayer TripleSat Mei 2018 80 cm indrukken op te halen, krijg je een popup WMS Link, druk je op de url, dan wordt het naar je klembord gekopieerd.
In JOSM nieuwe WMS aanmaken plakken url en get layers drukken, etc.
Ik heb het even meer duidelijk gemaakt bovenin.
Er zijn dus twee plaatsen waar je een wms link kan opvragen.
2. Afzondelijke opname
3. Mosiac samenstelling
@HenkL
&LAYERS=& Daarachter staat niet de layerlaag
WMS aanmaken, wanneer je de link in voert, copy/paste, druk je op get layers, dan zie je de lagen eronder verschijnen en ook al de code. NU, moet je nog wel bij 4. de laag selecteren, dan zie je de code veranderen, ook staat er onderaan al de naam, 218 als jaar moet natuurlijk 2018 zijn, dit is doorgegeven.
Mosaic:
Sinds eind van de week is er ook een Juni 2018 80cm
Ik heb net de WMS link op gehaald van de kaartwebsite (rechtsboven)
Deze doet het.
Bij punt 4 kreeg ik niet een keuze om een laag te selecteren.
Heb nu maar de WMS link aangepast overeenkomstig bovenstaande, met LAYERS=… ingevuld.
Krijg nu de melding: “Fout: unsupported srs:EPSG:3857”.
Merk nu dat die foutmelding verdwijnt als ik in JOSM projectie instel op Rijksdriehoekcoördinaten.
Allemaal leuk en wel, maar waarom zou ik dat als voorkeur moeten instellen voor een programma dat bedoeld is voor bewerking van wereldwijde gegevens?
Bij 4 krijg je toch een lijstje in het scherm.
je moet dan even op de regel klikken met de naam van de laag (stip), deze wordt dan blauw op dat moment heb je hem geselecteerd en verandert de code onder.
De link boven kan je in zijn totaal kopiëren. ( inclusief wms: )
dat hoef je niet aan te passen.
Bij ‘voorkeuren’ zet ik kaartprojectie (tijdelijk) op Rijksdriehoekcoördinaten, om zo’n foutmelding te vermijden.
Inzoomen gaat overigens meestal nog niet goed.
get layers gedrukt?
de layers hebben een geoblock, dus waar woon je, …dan kan je ook niet de gegevens ophalen.
Psst, de website gebruikt zelf geen wms.
Ik vindt de wms niet vloeiend in Josm werken en happert meer bij verder inzoomen.
Bij zoomen verder dan de eigenlijke laatste laag wordt de pixel vergroot en dus waziger.
De tms doet het beter. Die ze gebruiken in de leaflet website.
Probeer maar eens uit, laat even weten, wat jij er van vindt. Wat eigenlijk niet de bedoeling is. Anders hadden ze geen wms knop.
Ik had dit al gemeld bij NSO Geoserve.
Bij wms krijg je wel eens van die rode error meldingen.