Ze względu na nadanie nazw ulic oraz zmianę numeracji, mała prośba o import punktów adresowych w miejscowościach Łochowice, Marcinowice, Bielów gm. Krosno Odrz. http://krosnoodrzanskie.e-mapa.net/ zmiany widoczne na e-mapie. Z góry dziękuję.
A ja ładnie poproszę o aktualizację w gminie Bytów.
Widzę, że w miejscowości Niezabyszewo zdążyli w zeszłym roku wprowadzić nazwy ulic i stara adresacja jest nieaktualna.
Znalazłem to patrząc w PostGIS na “samotne ulice” czyli odwrotność mrówek. Większość to fałszywe alarmy, ale to udało mi się wyłapać.
Edit: Już zrobione, teraz tylko mrówki pogasić. Dzięki!
można prosić o aktualizację adresów w: lubelskie\ kraśnicki\ gmina Szastarka, miejscowości: Szastarka i Kuta Józefów?
Patrząc na żółte mrówki w tej okolicy zauważyłem, że są w punktach, gdzie adresy są w “dzikich polach” - import z 2015 roku. Gmina chyba już poprawiła
Mogę prosić o aktualizację adresów w mieście Sędziszów Małopolski? https://sedziszowmalopolski.e-mapa.net/
Granice już ktoś był uprzejmy zrobić, ja dodałem praktycznie wszystkie nowe nazwy ulic na podstawie uchwał Rady Miejskiej - dla czterech sołectw numeracja się zmieniła, po włączeniu w granice miasta, więc najlepiej byłoby to zrobić automagicznie
Adresy na OSM były dodawane 8 lat temu i z tego samego źródła które podaję w linku. Z tym że tam można przeczytać “data ustanowienia: 19.07.2017” - więc może adres się zmienił. Ale czy to możliwe, że aż tak bardzo zmieniły się adresy na całej ulicy? Właściwie to zamienione są stronami numery parzyste i nieparzyste. Czy to błąd importu czy te adresy w międzyczasie się aż tak zmieniły? Czy da się to jakoś automatycznie poprawić czy trzeba ręcznie?
Znalazłem tylko informację, że nazwa tej ulicy została zmieniona z Armii Ludowej na Danuty Siedzikówny w 2017 roku, ale nigdzie nie widzę informacji o zmianie adresów.
Ponieważ sprawa dotyczy około 80 punktów adresowych to da to się zrobić względnie szybko w JOSM lub Level0.
Pytanie tylko czy przy okazji należy aktualizować też wartość specyficznych lokalnych tagów czyli WroclawGIS:addr:date i jakiej informacji z GISu ona dotyczy-“data ustanowienia” czy “data ostatniej modyfikacji” punktu adresowego?
W obecnej praktyce importów w ogóle odchodzi się od tego typu wewnętrznych pól importowanych baz danych. Nie ma po co i komu tego utrzymywać. Co innego oczywiście jakieś identyfikatory, które są w szerszym użyciu, np. z TERYT-u albo w UK - NAPTAN od przystanków. Te są okej.
Przy okazji opracowywania mrówek zauważyłem że brakuje dość sporo adresów w gminie Jodłownik (powiat limanowski) w Małopolsce.
Szczególnie dużo punktów adresowych brakuje dla wsi Mstów, Krasne-Lasocice, Słupia i Wilkowisko.
Prośba o ponowny/uzupełniający import dla gminy (jodlownik.e-mapa.net).
Z góry dzięki!