Zakładam, że albo osoba wpisze przyloty, odloty, albo cargo, albo powinna dostać od nawigacji kilka sugestii do wyboru.
Nie wydaje mi się, zeby te wejścia trzeba było jakoś specjalnie tagować, to raczej nawigacja powinna wyłapywać, że obiekty pasujące do wyszukiwania mają oznaczone wejścia i po wybraniu odpowiedniego obiektu z listy prowadzić pod odpowiednie wejście.
Trochę trudniej z parkingami, a to będzie często interesować użytkowników. Tu chyba jest pole do wymyślenia typu relacji dla takich dużych obiektów (nie tylko lotnisk, np. centra handlowe też by skorzystały), żeby dodać do relacji parking i aplikacja mogłaby dopytywać użytkownika, czy chce przed wejście, czy na parking, jeśli jedno i drugie jest zdefiniowane.
No to musi być bardzo inteligentna nawigacja. Na razie Yanosik ma problem z placami (może już nie), a co dopiero takie złożone rzeczy. Yanosik w sensie przykładu dość znanej nawigacji, inne nawigacje mogą jeszcze mniej rozumieć. A na razie nie wiem nawet czy terminal wylotów, przylotów i cargo są inaczej tagowane - ale wątpię.
Wystarczy zamiast centroidu wybrać współrzędne miejsca, które najlepiej pasują. Wybrać ręcznie, umieścić w osobnej bazie, powiazać z obiektem w OSM jakoś -np. poprzez id lub nazwę i po wykonaniu importu z osm nadpisać.
Proste, skuteczne i nie trzeba się użerać z regułami OSM.
Ale nie muszą być inaczej tagowane, wystarczy że będą osobne obiekty. Użytkownik wybiera obiekt z zaproponowanej listy, jak wybierze to z “przyloty” w nazwie, to go pokieruje na przyloty.
Prawda, ale efektem ubocznym będzie tyle wersji mapy, ile jest nawigacji. A w sumie fajnie by było, gdyby mapa była jednak wspólna.
Bo to jest rozwiązanie dla nawigacji, którym nie chce się ustalać, jakie elementy są wewnątrz obszaru i robić opcji wyboru dla użytkownika.
Yanosik i tak robi teraz w ten sposób maxspeedy.
Tak, i wyrażałem już na tym forum opinię, ze lepiej by było gdyby raczej korygowali maxspeedy w OSM. I tak się nimi potem nie kierują za bardzo, tylko czasami przejazdów.
Doczytałem w wiki i w sumie wystarczyłoby rozszerzyć relację typu building o rolę parking. Rola entrance już jest, można też nawet według obecnej definicji zrobić osobne relacje dla przylotów, odlotów itd i je włączyć do ogólnej relacji budynku.
Co z lotniskiem, na którym nie ma żadnego budynku
Może lepiej relacja site? Można by w niej umieścić też parkingi prywatne wokół lotniska nastawione na pasażerów. Z tego co widzę u siebie, są bardzo popularne.
W ramach tzw. dekomunizacji ulic zmieniono w Wąsoszu ulicę Karola Świerczewskiego na Świętego Jana Pawła II. Uaktualniłem nazwę ulicy ok. 7 miesięcy temu. Jadąc ta okolicą we wtorek zauważyłem że na podkładzie w Yanosiku wciąż wyświetla się stara nazwa ulicy (załączam screena).
Stąd moje pytanie - jak długo trwa aktualizacja podkładów do Yanosika?
Da rady zapuścić w tej okolicy jakiś ręczny import, bo w międzyczasie zdążono już wymienić nawet tabliczki uliczne na nowe zatem osoba nieobeznana w tym terenie może być nieco wygłupiona przy wyszukiwaniu tam adresu…
Czy oni nie biorą przypadkiem kafli z Mapboxa?
Mapbox jest znany z tego, że obecnie strasznie przedłuża update danych. “Bo wandalizmy”. To oczywiście pic na wodę, coś tam sobie wykryją, ale ja nie widziałem, żeby w Polsce nam pomogli.
Cześć,
Z tego co zauważyliśmy korzystasz ze starej wersji mapy, która już od wielu miesięcy nie jest wspierana. Aby móc korzystać z aktualnych informacji, wykonaj następujące kroki w aplikacji:
Ustawienia > Mapa > Nowa mapa
Po włączeniu nowej mapy i ponownym uruchomieniu aplikacji, prezentowane informacje powinny być aktualne, zgodnie ze stanem w bazie OSM.
Ooo, to smuteczek… Raz że przyzwyczaiłem się mocno do starej wersji mapy a dwa że po przełączeniu na nową wersję mam w aplikacji niestety tylko czarny ekran