Even breinstormen: Kunnen we op de een of andere manier handig foto’s koppelen aan de OSM-routes? Ik werkte voor het wandelnetwerk veel met Routebeheer, daarin kan je op knooppunten en routepunten klikken dan krijg je foto’s van de veldwerkers te zien. Als je rechten hebt kan je ook toevoegen.
Iets regelen met een URL naar een plaatje? Of zijn hier al methoden/afspraken voor?
Mapillary, maar deze ken je al vast wel.
Installeer de app op je telefoon, en de rest volgt vanzelf.
Ook kun je een action camera het werk laten doen, waarna je geo locaties koppelt aan de gemaakte beelden. Upload via mapillary.
Installeer in JOSM de mapillary plugin.
Ja ken ik en ook gebruikt voor verzamelen gegevens, en je kan ze als laag achter je josm en OSM zetten tbv intekenen. Maar aan de gebruikerskant, stel je voor om op waymarkedtrails een wandelnetwerk in beeld te zetten en dat je dan klikt op een knooppunt, dan zie je de foto’s waar dat precieze paaltje opstaat. Dat kan niet met mapillary toch?
SP 1 Scholtenpad rond Winterswijk ingevoerd. Er waren alleen een paar losse stukjes, het meeste daarvan klopte met de gpx-sporen. Het boekje is van 2006, maar ik heb de indruk dat de gpx-sporen recenter zijn (kan ook zijn dat de tijd daar stilstaat…). Er komt een nieuwe gids, daar horen nieuwe gpx-en bij (hoop ik…).
De geschiedenis van de relaties daar kan ik niet heel veel uithalen. De meeste wijzigingen zijn geen routewijzigingen maar kaartacties die ook deze route beïnvloeden. Je moet dus in het kommentaar kijken om iets te weten, en om het te begrijpen moet je de streek wel een beetje (door en door) kennen. De wegen staan er alleen als nummers in, bij een relatie van pakweg 500 leden is daar geen beginnen aan! Incidenteel iets uitzoeken, dat kan, maar de onderhoudstoestand van een route ermee uitzoeken, vergeet het.
SP 4 WaddenWandelen is helemaal ingevoerd. Op de meeste eilanden was nog niets op bijna niets ingevoerd. Terschelling was wél helemaal gedaan, zo te zien in 2015 dus recenter dan de gpx-en van Wandelnet uit 2013. Er waren een paar hele kleine reparaties nodig.
Op Texel was het Texelpad ingevoerd, met de toelichting SP 4, maar het was erg beschadigd, onvolledig, en aan de historie te zien was het na de invoer in 2011
niet meer nagelopen (alleen indirecte wijzigingen). Daar heb ik de Wandelnetversie integraal ingevoerd, maar ik heb het bestaande Texelpad wel laten staan met de aantekening “oude route”. Als ik dit verkeerd gezien heb bij voorbaat exkuses, en ik hoor het graag.
In ieder geval is er niets weggegooid, en inmiddels let ik er ook op dat de historie bewaard blijft.
Ik geloof het pas als ik het zie… eigenlijk zou het nieuwe boekje anderhalf jaar geleden al uitkomen. Inmiddels is er alweer heel veel veranderd in alle regio’s waar het GR-pad doorheenloopt, ik vraag me af hoeveel daarvan in het vertraagde boekje terecht komt.
SP 15 is het Westerscheldepad (Nivon / Wandelnet). Het jongste boekje is uit 2003, alle wijzigingen op 1 na zijn 5 jaar of ouder. OSM heeft er niets van.
Weet iemand hier meer van? Stukken gelopen, iets gemapt, deeltrajekt gedaan?
Ik heb anders de de neiging hier geen tijd in te gaan steken. Registreren okee, achterstallig onderhoud, kan gebeuren, maar dit lijkt meer op reanimeren, en dat mag het Nivon dan zelf doen.
SP15=Oosterscheldepad.
Van Wemeldinge tot Colijnsplaat staat het gecontroleerd op OSM OFM.
In oktober 2017 heb ik dat gelopen of knooppunten gefietst.
Met een vriendelijke groet Jan Remijn
Oosterschelde, natuurlijk, ekskuus. Dat deel staat er inderdaad op, alleen het symbol is 11 op een rood vlakje, dat ik dat nou niet herkende… ik zocht naar geel-over-rood met letters Osp of 15 of zo.
Dus dat stuk is survey:date=2017. De rest kan ik aanvullen obv de gpx-en met survey:date=2003. @Jan Ben je per ongeluk van plan nog meer delen te lopen en aan te vullen? In dat geval, wil je dan na het verbeteren de survey:date en eventueel survey:note zetten?
Aangepast:
Maar eerst vakantie vieren: een weekje in de vogezezen in een huisje, daarna een week fietsen in Italië op weg naar Rome (halen we niet, hoor, we doen Chiasso-Bologna in 6 etappetjes). Misschien map ik nog wel wat ondertussen.
Ik kom niet verder dan dat voor mij befietsbaar is, lopen gaat helemaal niet meer.
De markering is geel-rood, soms staat er op de stikker in het geel Oosterscheldepad anders heb ik niets gezien.
Gezien mijn conditie zal er niet veel meer van survey komen.
Een deel-beschrijving heb ik indertijd van een kennis geleend.
Mvrgr Jan.
Da’s rot voor je dat het niet meer gaat. Ik zal de OSM tagging verbeteren, en omdat er recente aktiviteit is zal ik de rest ook invoeren. Ter ere aan jouw werk!
@Peter,
Volgens mij is het verlengstuk naar en van het Station Goes.
Op het punt waar de SP15 van de Westhavendijk naar de OudeZeedijk gaat staat een lantaarnpaal met een Geel-Rode Stikker en in het geel NS.
Op de route naar NS zijn er een aantal stikkers met Oosterscheldepad.
En ook in het routeboekje staat de route als mogelijkheid naar NS.
Ik heb er ook foto’s van en ook gekoppeld aan BC.
Mvrgr Jan.
20180802 Bij Goes was in 2017 een deel ingevoerd (overeenkomend met Wandelnet 15-02+03) maar het symbol was niet goed: 11 op rode ondergrond ipv geel-rood 15 of de letterafko Os of zo. [[[]](https://forum.openstreetmap.org/profile.php?id=)