LAW15 Westerborkpad ingevoerd. De gpx-en van Wandelnet zijn van 2017, dat heb ik geregistreerd in alle delen als survey:date=2017. Alleen deel 16 ontbreekt, Wandelnet heeft de rechten daar niet goed staan.
Alle LAW’s, op dat ene stukje na, zijn denk ik nu volledig ingevoerd. De volgende stap is: de kwaliteit en het onderhoud (in OSM).
Ik ga Wandelnet benaderen voor afspraken over uitwisseling van gegevens over benodigde (hun kant op) en uitgevoerde (onze kant op) routewijzigingen. Maar dan wil ik wel aankomen met een goed voorbeeld en met een voor hun aansprekend voordeel (het bekende Unique Selling Point).
Wat mij betreft is dat aan de delivery-kant: aktualitieit. Het daadwerkelijk laten zien en voor gps-toestellen aanbieden van de aktuele route waarin alle bekende wijzigingen verwerkt zijn, waardoor je geen bladzijgeörienteerde tekstwijzigingen in een verouderd boekje hoeft te gaan aanbrengen.
Daarnaast aan de backoffice-kant het kunnen registreren van de aktualiteit en het genereren van een onderhoudsoverzicht van een LAW, namelijk per deel wat de laatste survey-datum is. Dat wil zeggen de datum waarop het deel in het veld gecheckt en goed verklaard is.
Van dat laatste gaan zij zeggen dat het een taak van de padcoördinatoren is, maar het punt is dan dat het een uniforme en transparante methodiek biedt die ook voor het publiek en het centrale bureau inzicht biedt in The State Of The LAW.
Wat ik zou willen vragen aan de mensen op dit forum die dit wandelroutewerk al veel langer (en beter) doen dan ik, om dit registreren van de survey:date per onderdeel van een LAW een tijdje te gaan doen, op proef. Dus niet voor elk toevallige wijzigingetje aan paar paden, maar als je er zeker van ben dat een deel waar je toevallig toch mee bezig bent helemaal goed is (of op een bepaalde datum helemaal goed was), dan even de tag survey:date= in de relatie zetten.
Ik ga het zelf in ieder geval zo doen, dat ik onzekere punten op de oudste/onzekerste deeltrajekten ga bekijken en dan altijd per heel deeltrajekt ook de rest kontroleer. Per trein of fiets ernaartoe, een paar uur lopen met tracker aan en fototoestel paraat (of Mapillary, als ik alleen ben), met de bus of joggend langs de kortste weg terug naar de fiets, en weer naar huis. Halve dag per deeltrajekt. Eentje op vrijdag en eentje op zondag. En dan nog een halve dag invoeren in JOSM en verwerken van input van anderen.
En aan de promotiekant: waymarkedtrails is gratis maar er staat geen info of tekst in. Daarvoor wordt verwezen naar de site en de webshop van Wandelnet. Gratis reklame voor hun dus!
De stap daarna is dat ik aan de padcoördinatoren en markeerders van een van de paden ga vragen om wijzigingen in de deelroete gelijk aan mij door te geven dan zet ik ze in OSM, hoog de survey:date op en stuur het zichtbare resultaat weer terug (linkje naar waymarkedtrails). Ik weet er een aantal die vrij snel zullen gaan vragen of het niet handiger is dat zij dat zelf in OSM leren registreren. Ja, dat is handiger!
PS date in de vorm jjjj of jjjj-mm of jjjj-mm-dd, net hoe precies je wil zijn. Op dit moment ben ik al blij als ik een jaar weet, maar als het systeem gaat werken dan heb je al gauw de maand erbij nodig.
Nieuwe info 20180730: LAW15-16 Dagwandeling t Harde-Elburg was gerepareerd bij Wandelnet, niet dat er even een berichtje af kon maar ze hebben de melding dus wel opgepakt. Ik heb het gelijk aangevuld: alle LAW’s zijn nu 100% in OSM, zie de wandelwiki https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Nederland_Wandelroutes . Daar kan ik in een samenwerkingsoverleg mee aankomen denk ik.