Úpravy názvů a sběr dat

V mapování se nevyznám, ale používám aplikaci Locus s offline vektorovýma mapama z “OpenAndroMaps”, které jsou založeny na OSM.
Momentálně jsem v indických horách a pokud narážím na nějakou zajímavost, která by podle mého názoru měla být na mapě, tak přes Locus vytvořím poznámku do OSM.
Kromě toho jsem si všiml, že některé údaje nesedí. Např. vesnice má jméno vedlejší vesnice, která není pojmenovaná, nebo, že podle mapy leží vesnice o nějaké 3 km dál a pár 700 m výš než leží ve skutečnosti.
Takže po úvodu se dostávám k otázkám :
Stačí psát poznámky tak jak je píšu v Locusu, nebo je nějaký jiný lepší (a jednoduchý) způsob?
Jak mám “navrhnout” úpravy názvů vesnic, pokud jsou špatně. Stačí to poznámkou nebo je nějaký lepší (a jednoduchý) způsob? Nechci totiž něco udělat špatně a pokazit.
Moje možnosti úprav OSM jsou lehce omezené rychlostí připojení k internetu (o něco pomalejší než vytáčené) a tím, že mám android telefon a malej tablet s windowsama. Tzn., že asi nebudu schopen stáhnou nějakou větší aplikaci, pokud by byla třeba.

Ahoj,
nevím jestli tady někdo řeší právě Indii. Ideální kontaktovat indickou OSM komunitu.

Pokud to není možné a nechceš/nemáš možnost přímo editovat OSM, jsou asi OSM poznámky tou nejlepší možností. Ty v OSM zůstanou dokud je někdo nezpracuje. A pokud se nikdo nenajde, tak je pak můžeš sám projít a zpracovat později, až budeš mít lepší připojení.

Díky moc za odpověď. Chvilku mi to trvalo, ale už jsem napsal indické skupině.