Chodziło mi o kolor drogi - bo DK3 zwykła będzie w kolorze highway=secondary a S3 w kolorze highway=trunk. I chodziło mi o większy wycinek kraju a nie dany fragment drogi przy planowaniu trasy gdzie chcę większość jej pojechać eSkami a nie drogami które ktoś tak oznaczył choć są zwykłymi DK. Z resztą na zoomach 10 i poniżej nie widać numerów dróg tylko kolory je rozróżniają. Tylko tyle. Dlaczego korzystam z mapy na www.openstreetmap.org (a nie wujka Googla) - bo ma wiele szczegółów drogowych której brak Googlowi.
Czyli wychodzi na to, że zależy nam na tym samym - łatwiejszym planowaniu trasy poprzez samo spojrzenie na mapę.
Różnica polega na tym, że przywiązywanie zbyt dużej wagi do literki przy numerze drogi (Twoje podejście) jest mało praktyczne, bo często nie ma to przełożenia na na faktyczną jakości drogi.
Przykład - dobry - jednak drug nitka tej S3 którą pokazałeś w pierwszym linku się buduje albo i jest w wielu miejscach już wybudowana to raz. Dwa to równolegle do tego fragmentu drogi leci S7 i tę bym wybrał bo po pierwsze jadąc z północy większa część drogi biegła by nią a nie krajówkami przez tę obwodnicę. Choć wiem czasami że watro korzystać z tras alternatywnych drogami wojewódzkimi bo ruch płynniejszy i mniej korków tam jest - ba powiedziałbym że wcale. I chciałbym wiedzieć że to co jest na mapie to krajowa obwodnica a nie eSka.
Na razie jednak skoro są wytyczne trzymajmy się ich. A jak się zmienią zróbmy tak by było zgodnie z nowymi. A tak co chwila ktoś coś zmienia bo jest niby lepsze ale nie jest tym do czego służy dany tag.
I tylko o to mi chodzi. O zasady i reguły - jasno opisane w sposobie tagowania dróg w Polsce tylko tyle.
W 2013 roku Invest Bank (czasem mapowany jako InvestBank) zmienił swoją nazwę na Plus Bank (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plus_Bank), tymczasem po całej Polsce porozsiewanych jest kilka Invest Banków.
Kto może, niech sprawdzi czy w jego mieście takie placówki istnieją i zmieni ich nazwę na Plus Bank. http://overpass-turbo.eu/s/Ath