OSM kan vooral voor kanovaren met relatief beperkte inspanning een enorme toegevoegde waarde vormen (voor motorboten zijn er al veel alternatieven). En het is gelijk een goede aanleiding om er veel op uit te gaan. En als er genoeg zijn ingevoerd, dan wil Waymarked trails ze misschien ook wel gaan renderen.
Ben zelf ook begonnen met aanpassen wandelkaart naar kanokaart (overpass, dus soms traag en moet nog veel doen): https://www.openkaart.net/kano/#map=14/52.1892/4.5761
Voor de specifieke kanoroutes is al lange tijd de tag route=canoe opgenomen in de wiki https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route#Route_types_.28route.29
die ik ook graag wil gaan gebruiken (Delfland en de Rotte zijn eerder uitzondering dan regel: kanoroutes en –netwerken vind juist op de plekken waar je niet met (fossiele) motorboten mag komen. (huur) https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route#Route_types_.28route.29
Heb een aparte pagina aangemaakt met uitwerking van die al bestaande waarde van route=canoe: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:route%3Dcanoe
In gebieden waar zowel een kanonetwerk als een apart sloepennetwerk is bebord (met aparte borden voor beiden), zou ik willen voorstellen om ze ook apart te taggen (dus route=boat voor huidig sloepennetwerk, conform gebruik van die term in access en route=canoe voor kanonetwerk)
Ik wilde ook de gebruikte waarde route=boat toevoegen aan de overzichtspagina, zodat de tag in ieder geval bekend is (invullen op een aparte tag-pagina kan verder adhv de discussie hier), maar dat lukt me niet omdat juist de tabel met "Route types (route)"in een soort template staat dat ik niet snap
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route#Route_types_.28route.29
Kajuitbootnetwerk staat apart in het veld en mag dus ook apart worden getagd.
Zelf ga ik dat niet doen, want de definitie van kajuitboot staat verschilt per netwerk (vergelijk Delfland / Rotte"1,8 vs 2,4 meter) en zegt niet zoveel : er zijn genoeg forse kajuitboten met slaapplek, keuken etc. die lager zijn dan de aangegeven hoogte voor sloepen. En kajuitboot vs sloep zijn zowel in onze regelgeving als in OSM-voertuigtypes geen apart gedefinieerde soorten.
Belangrijker nog is dat de opgegeven hoogte voor de boottypen geen max_height zijn in termen van OSM, maar een soort gegarandeerde minimumdoorvaarthoogte. Die kan dus op bepaalde trajecten ook 20 meter zijn of onbeperkt. Uiteindelijk gaat het om de precieze doorvaarthoogte per brug (wel of niet hoger dan jouw specifieke boot).
Ik wil wel kijken of ik de getagde brughoogtes zoals je die ook op http://map.openseamap.org/?zoom=18&lat=52.00748&lon=4.36477&layers=BFTFFFFFFTF0TFFFFFFFFF ziet (seamark:bridge:clearance_height_closed etc.) kan laten renderen met een instelbaar schuifje: alleen bruggen weergeven lager dan de zelf ingestelde hoogte. Ben ook bereid om het werk dat daaruit voortkomt mbt aanpassen / opsplitsen al ingevoerd netwerk op me te nemen (voorkomt ook dubbele waarden op [boat].
Ben benieuwd naar jullie beeld.