https://www.openstreetmap.org/?mlat=52.0257&mlon=4.6413#map=15/52.0257/4.6413
Het fietspad langs de Zuidelijke Rondweg tussen Coenecoop (fietsknooppunt 12) en de rotonde Beijerincklaan is vanaf april j.l. opgeheven en ook fysiek verwijderd. https://www.waddinxveen.nl/inwoners/nieuwsberichten_42248/item/fietspad-zuidelijke-rondweg-afgesloten_128233.html
Informatie bij de gemeente Waddinxveen leert dat deze situatie naar verwachting de komende 6 - 7 jaar zal blijven bestaan. De fietsverbinding komt t.z.t. wel terug, maar anders uitgevoerd - o.a. deels via een parallel aan de Zuidelijke Rondweg aan te leggen ventweg. Dit alles in verband met de onwikkeling van de nieuwe woonwijk ‘Park Triangel’ in Waddinxveen. Voor info: https://www.waddinxveen.nl/inwoners/plannen-en-projecten_42593/item/park-triangel-woningbouw_102362.html
Nu in verband met OSM:
Over het genoemde fietspad loopt een deel van de fietsknooppuntenroute 12 - 15. Voor het verwijderde fietspad heeft de gemeente Waddinxveen een prima aangegeven omleiding ingesteld middels de bekende gele borden. De knoopuntenroute is echter NIET aangepast. De omleiding loopt via Coenecoop, tunneltje onder het spoor, Parklaan tot aan de rotonde, LA Tweede Bloksweg tot aan de rotonde Zuidelijke Rondweg. Zie het bijgevoegde plaatje:
Omdat de fietsroute 12 - 15 op OSM nog over het opgeheven fietspad loopt, heb ik het fietspad maar even op ‘construction’ gezet, maar ik wil het fietspad eigenlijk verwijderen omdat het niet meer bestaat.
Kan ik dat doen en hier aan iemand vragen om de knooppuntroute via de omleiding te laten lopen? Dit dan zonder dat de officiele knoopuntenroute ook is aangepast, of moet dat via de koninklijke weg d.m.v. een melding en afwachten totdat de bordjes ook zijn omgehangen?
Mijn voorstel zou zijn om op OSM de fietsknoopuntenroute via de aangegeven omleiding om te leggen en dan zal ik wel een melding doen van het verwijderde fietspad. Mee eens?
Edit: melding via meldsysteem.nederlandfietsland.nl is gedaan (melding 14334).