Op het nieuwe Stationsplein in Utrecht viel mij wat vreemds op.
Deze relatie bevat het bubbeldak boven het nieuwe stationsplein. Eigenlijk klopt daar al wat niet, want er zijn nu “gaten” gemapt op plekken die net zo goed een dak zijn, maar van een ander materiaal (een soort plastic, volgens mij).
Dat heeft als vreemd bij-effect dat er nu twee multipolygonen onder liggen die samen het plein vormen: deze relatie voor de stukken voetpad die niet onder een dak zouden liggen en deze relatie voor de stukken voetpad die wel onder een dak liggen.
De tags daarop kloppen overigens ook niet, “indoor=corridor” staat volgens mij op precies de verkeerde relatie en lijkt me ook niet echt kloppen in dit geval, beter zou zijn om covered=yes te gebruiken, zoals gesuggereerd wordt op de wikipagina.
Volgens mij zou het dak sowieso aangepast moeten worden, waarbij de gaten ook getagd worden als roof, maar wellicht met een ander soort materiaal, waarna het voetgangersgebied eronder gewoon als één polygoon getagd kan worden.
Hier staan wat foto’s voor wie de situatie niet kent.
Edit: Bij gebrek aan reacties heb ik de situatie inmiddels aangepast naar hoe het volgens mij beter klopt, de “bollen” zijn nu dus ook getagged als roof, onder alle delen van het dak ligt één polygon met highway=pedestrian en covered=yes.