konwersja z ESRI na GPX

Witam,

Jak mogę przekształcić shapefile ESRI w GPX?

Próbowałem plugin OpenData dla JOSM.

Poprzednio mi to działało dla innego zestawu danych ESRI, ale niestety nie tym razem :frowning:

Jak ktoś chce spróbować sił to tu jest plik:

https://www.dropbox.com/s/psxybjxj4o13iih/szlakiturystyczne.zip?dl=0

Albo ogr2ogr z wiersza poleceń, albo QGIS (wczytaj shp, prawy przycisk myszy na warstwie, zapisz jako - format może być nazwany GPS Exchange)

Więc tak,

Chodzi o to by wgrać SHP do JOSM i wyświetlić na tle mapy we właściwym miejscu.

  1. Próba z JOSM plus OpenData plugin:
josm tur_lin.shp 

wczytuje się ale nic nie widać.

  1. Próba z ogr2ogr
ogr2ogr -f GPX trasy.gpx tur_lin.shp 

ERROR 6: Field of name 'id_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 6: Field of name 'kod_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 6: Field of name 'szer' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 6: Field of name 'nzw_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 1: Latitude 355046.500000 is invalid. Valid range is [-90,90]. This warning will not be issued any more
ERROR 1: fread(74) failed on DBF file.

potem wgrywam plik do JOSM. nic nie widać.

ogr2ogr -f GPX -dsco GPX_USE_EXTENSIONS=YES  trasy-EXT.gpx tur_lin.shp
ERROR 1: Latitude 355046.500000 is invalid. Valid range is [-90,90]. This warning will not be issued any more
Warning 1: Szlak "Tadeusza Ko?ciuszki" is not a valid UTF-8 string. Forcing it to ASCII.  If you still want the original string and change the XML file encoding afterwards, you can define OGR_FORCE_ASCII=NO as configuration option.  This warning won't be issued anymore
ERROR 1: fread(74) failed on DBF file.

potem wgrywam plik do JOSM. dalej nic nie widać.


qgis tur_lin.shp 

**częściowy sukces, bo już widać trasy.Wprawdzie nadal brak współrzędnych :frowning: **
Próbuje zrobić “zapisz jako” (Format GPX eXchange [GPX]) to pojawia się taki błąd:


Nieudany eksport do pliku wektorowego.
Błąd: nie powiodło się tworzenie pola id_ob (błąd OGR: Field of name 'id_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.)

Chodzi o to by wgrać SHP do JOSM i wyświetlić na tle mapy we właściwym miejscu.

A dlaczego JOSM nie łyka Ci tych nowych SHP-ów? Inne odwzorowanie, inne kodowanie znaków?

Nie wiem, wczytuje bez komunikatów o błędzie potem jest po prostu czarny ekran, żadnych tras nie widać :frowning:

Próbowałem z różnymi wersjami JOSM (josm-0-0.87.13710svn.fc28.noarch i najnowsza wersja – josm-latest.jar )

W sprawie qgis , jest pewien postęp.

z : https://gis.stackexchange.com/questions/40731/converting-shp-into-gpx-using-qgis

qgis tur_lin.shp 

Panel warstw _> Prawy przycisk myszy → Zapisz Jako …

potem przewiń na dół i zmień GPX_USE_EXTENSIONS z “NO” na “YES”

potem zapisz

josm trasy-qgis.gpx

i dalej czarny ekran …

Strzelam, że podpowiedź jest tutaj:

OpenData otwiera shapefile w odwzorowaniu EPSG:4326