Veel toevoegingen hier in deze draad staan nog niet op de wiki-pagina. Aanvulling daarvan valt buiten mijn spoorboekje, verzoek aan de aandragers om dat zelf even te doen!
Het is best wel een indrukwekkend en verrassend overzicht. Ook wel veel sites die eigenlijk hetzelfde bieden.
Hoi Hugorosamobiel,
Deze toppicnaam is misschien niet heel duidelijk, maar problemen met toepassingen van OSM horen hier niet thuis.
Overigens kan ik je wel vertellen dat de Nederlandse stem in OsmAnd niet werkt, de Engelse wel. Overigens zou ik je MagicEarth aanbevelen, vanwege de gebruikersvriendelijkheid. Daarbij werkt de Nederlandse stem wel.
Edit: Bij voorkeur niet hier, maar bijvoorbeeld in dit toppic reageren.
Overal (Connexxion Noord-Holland Noord) heeft op een groot aantal bushaltes halteomgevingskaarten geplaatst met OSM als kaartbeeld. Netjes met attributie er bij!
Ik kwam het net ook tegen. Bijzonder kwalijk aangezien ze een paar jaar geleden hun dataset van brievenbussen nog niet beschikbaar wilden stellen voor onze kaart. Anyway, geen e-mailadres te vinden op de site dus heb ik ze gebeld. E-mail kan niet, zeiden ze, maar ik kan ze wel een brief sturen. Ben bezig met een nette brief te tikken
Als hobby doe ik veel aan vliegsimulaties. Het programma dat ik gebruik, X-Plane 11, maakt gebruik van OSM data om bebouwing in de scenery te plaatsen. Een scenery ontwerper is daarin nog een stapje verder gegaan en heeft voor Europa aanvullende gratis scenery gemaakt op basis van de meest recente OSM data.
Ik zie net dat kamernet.nl een embedded interactieve OpenStreetMap-kaart gebruikt (met Leaflet) om de locatie van een aangeboden object weer te geven. Is me nooit eerder opgevallen, volgens mij was dit eerder “gewoon” Google Maps.
Afstandmeten.nl is recent overgestapt van Google Maps naar OpenStreetMap. Als je leest wat de reden daarvan is dan zal het waarschijnlijk één van vele websites zijn die in deze periode overgaat op OSM.
Google vraagt ineens veel meer geld. Afstandmeten gaf altijd al OSM-als keuze naast een Google map, nu dus alleen nog maar OSM. Routering deed afstandmeten altijd via Google, ongeacht de gekozen kaart. Dat gaat nu dus waarschijnlijk openrouteservice worden, ik heb de ontwikkelaar op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Routing/online_routers gewezen. Het kan er alleen maar op vooruitgaan, gezien de voor wandelaars en fietsers matige prestaties van de Google routeerder.