Zajawka z forum:
:o na takie coś czekałem
No to się doczekałeś - są już i konkrety:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=61600
Ciekaw jestem wrażeń z używania.
Nie wiem coś mam nie tak ustawione chyba bo od wczoraj próbuje przejść etap dodania atrybutu wysokości budynku i nic zero reakcji
Jak zrozumiałem na razie istniejących budynków się nie da edytować, czy próbowałeś z nowo dodawanym?
Wiesz sam się zastanawiam, bo nawet jak brałem sobie obok dla testu rysuje prostokąt 2D, to teraz jak oni na filmie klikam i dodaje wysokość klikam enter i pusto sie robi w tym polu a prostokąt 2d jak był tak jest.
Ale nic nikt nie zgłasza (jeszcze) wiec obstawiam że coś u mnie jest nie tak
Repozytorium modeli 3D wraz z przykładem wykorzystania:
https://3dmr.eu/
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2018-March/080416.html
Tutaj fajniejsze demo - z wieżą Eiffla:
http://osmgo.org/go.html?lat=48.86091&lon=2.29583&ele=1.50&dir=180&view=-7&con=2&opt=0&name=beton
https://www.youtube.com/watch?v=Ldlt7AphWOs
Robie Grób nieznanego żołnierza w Warszawie i natrafiłem na problem jak poprawnie wykonać arkady.
Jest jakaś możliwość/sposób na zmapowania arkad?
O ile wiem to niestety nie. Marek pokazywał kiedyś rozwiązanie tymczasowe tego problemu bodajże na przykładzie katedry w Sienie? Musiałbyś zerknąć. Chyba, że korzystasz z edytorów zewnętrznych typu CAD to inna sprawa.
Tak, zerknij na katedrę w Sienie:
https://www.openstreetmap.org/#map=19/43.31780/11.32885
Ups, widzę że ktoś tam elementy wieży zrąbał…
http://demo.f4map.com/#lat=43.3178194&lon=11.3290942&zoom=20&camera.theta=60.519&camera.phi=-2.005
Coś mi się wydaje Marku, że to nie tylko wieża jest w tym modelu niekompletna …
No niestety, przy rozecie też jest coś teraz kopnięte
Imponująca graficznie gierka na bazie danych 3D z OSM:
Sprawdzi ktoś czy dobrze poprawiłem ten budynek na building:parts?
https://www.openstreetmap.org/changeset/79438140
A czym są te części budynków, które zmieniłeś i nakładają się z building=residential?
Przede wszystkim to obrys rozmija się z tym co jest na zdjęciach lotniczych - w środku jest dziedziniec, a dokładniej to pewnie parking podziemny, dlatego jest taki obrys na polska.e-mapa.net…
Przy okazji widzę, że sąsiednie budynki też wymagają poprawy:) Bo podobnie, zamiast podwórka ze ścieżkami, na mapie jest garaż podziemny.
Dzięki za zgłoszenie, poprawiłem wszystkie budynki w okolicy.
Jest taki obrys, bo to jest parking nadziemny 1-piętrowy i poprzednie mapowanie prawidłowo to oddawało. Tam w środku nie ma osobnego budynku.
Tu jest opisane, jak się używa building:part
Edit:
Sąsiednie budynki mają identycznie rozwiązane garaże, które aktualnie zniknęły z mapy z powodu braku tagu building.
W 3D to najprościej wielokrotność
roof:shape=round
W wiki najbliżej jest roof:shape=many, ale w taginfo widzę ponad 7000 gabled_row, to może na wzór i podobieństwo dać round_row?