Filtrowanie tagu/tagów z konkretnymi danymi?

Witam,
czy jest możliwość aby otrzymać plik z konkretnymi danymi/kluczami/tagami z pliku osm, chodzi mi np o przefiltrowanie tagu highway, a w nim zawarte tylko dane: osm_id, highway, name, name:en, name:pl, ref, tunnel, bridge, oneway

Do tej pory ściągałem dane z overpass turbo i osuwałem sobie konkretne kolumny z danymi z pliku, teraz muszę robić to na dużych obszarach/plikach i niestety overpass/przeglądarka nie daje rady. Uruchomiłem na linuxie osmfilter oraz osmosis ale w instrukcjach są tylko podane przykłady jak przefiltrować tylko dany tag z różnymi danymi, takich jakich nie potrzebuje, a te które potrzebuje w tym pliku nie ma. Czy jest na to sposób przy pomocy innych programów/komend?

Gdybym ja miał taką potrzebę, zaprzągł bym do tego pyosmium.

Tutaj jest przykład, który wyciąga długość drogi. Jest parę innych.

Proponowałbym

(1) wybranie “Export” a w nim “raw data directly from Overpass API” (pobiera dane bez ich pokazywania w przeglądarce). [możę być tłumaczony na polski jeśli przeglądarka zamawia strony po polsku]

(2) ustawienie parametru timeout do wyższej wartości - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Overpass_API/Overpass_QL#timeout: