Witajcie,ponawiam prośbę o import adresów dla wsi Radziądz(55-140) http://zmigrod.e-mapa.net ,ulice już poprawiłem,powiem szczerze,że jestem pozytywnie zaskoczony,wczoraj zgłosiłem brak aktualizacji adresów na Geo-System,a dzisiaj już zostało zaktualizowane:)
Czy jest możliwość importu adresów dla Czernichowa koło Krakowa?
Dalej jest tam numeracja sprzed wprowadzenia nazw dróg.
Wieczorem zobaczę, co da się zrobić.
Miejscowość Chmielów w gminie Nowa Dęba doczekała się nazw ulic
Poniżej linki
http://www.nowadeba.pl/turysta/nasze-miejscowosci/chmielow/ulice-w-chmielowie/art,6054,wykaz-numerow-adresowych.html
Nie wiem na ile aktualna jest mapka https://zapodaj.net/52c17a3d277a8.jpg.html
Ze względu na nadanie nazw ulic oraz zmianę numeracji, mała prośba o import punktów adresowych w miejscowościach Łochowice, Marcinowice, Bielów gm. Krosno Odrz. http://krosnoodrzanskie.e-mapa.net/ zmiany widoczne na e-mapie. Z góry dziękuję.
Zrobione.
https://www.openstreetmap.org/note/1388398#map=16/49.9538/19.7460
Wygląda na to że następna wioska pod Krakowem dostała adresy - jest szansa na import?
Witam
Proszę o aktualizacje adresów, miejscowość Nowodworce, gmina Wasilków. Mozna też by było całą gminę zaktualizować bez samego Wailkowa
Cześć, prośba o aktualizację adresów w miejscowości Bielawa (powiat wrocławski, województwo dolnośląskie).
A ja ładnie poproszę o aktualizację w gminie Bytów.
Widzę, że w miejscowości Niezabyszewo zdążyli w zeszłym roku wprowadzić nazwy ulic i stara adresacja jest nieaktualna.
Znalazłem to patrząc w PostGIS na “samotne ulice” czyli odwrotność mrówek. Większość to fałszywe alarmy, ale to udało mi się wyłapać.
Edit: Już zrobione, teraz tylko mrówki pogasić. Dzięki!
Witam,
można prosić o aktualizację adresów w: lubelskie\ kraśnicki\ gmina Szastarka, miejscowości: Szastarka i Kuta Józefów?
Patrząc na żółte mrówki w tej okolicy zauważyłem, że są w punktach, gdzie adresy są w “dzikich polach” - import z 2015 roku. Gmina chyba już poprawiła
Hej, zmieniła się numeracja w Zalasiu z gminie Krzeszowice. Urząd wrzucił listę zmian w formie Excela, może uda się to jakoś wykorzystać? http://www.gminakrzeszowice.pl/aktualnosci/index/Informacja-w-sprawie-nadania-nazw-ulicom-w-miejscowosci-Zalas/idn:1124
Mogę prosić o aktualizację adresów w mieście Sędziszów Małopolski? https://sedziszowmalopolski.e-mapa.net/
Granice już ktoś był uprzejmy zrobić, ja dodałem praktycznie wszystkie nowe nazwy ulic na podstawie uchwał Rady Miejskiej - dla czterech sołectw numeracja się zmieniła, po włączeniu w granice miasta, więc najlepiej byłoby to zrobić automagicznie
Zrobione. Trzeba mrówki wyłapać po ich aktualizacji.
Chciałem dodać punkt na mapie i zauważyłem źle przypisany adres. A potem zauważyłem, że cała ulica ma źle przypisane adresy…
https://www.openstreetmap.org/node/1200488488/history
https://geoportal.wroclaw.pl/poi/pt/74660/UL.SIEDZIK%C3%93WNY/25?5
Adresy na OSM były dodawane 8 lat temu i z tego samego źródła które podaję w linku. Z tym że tam można przeczytać “data ustanowienia: 19.07.2017” - więc może adres się zmienił. Ale czy to możliwe, że aż tak bardzo zmieniły się adresy na całej ulicy? Właściwie to zamienione są stronami numery parzyste i nieparzyste. Czy to błąd importu czy te adresy w międzyczasie się aż tak zmieniły? Czy da się to jakoś automatycznie poprawić czy trzeba ręcznie?
tu cała ulica:
https://geoportal.wroclaw.pl/poi/u/2855/UL.SIEDZIK%25C3%2593WNY?2
Znalazłem tylko informację, że nazwa tej ulicy została zmieniona z Armii Ludowej na Danuty Siedzikówny w 2017 roku, ale nigdzie nie widzę informacji o zmianie adresów.
W 2017 roku miasto wykorzystało okazję i przy zmianie nazwy ulicy uporządkowało numerację.
Ponieważ sprawa dotyczy około 80 punktów adresowych to da to się zrobić względnie szybko w JOSM lub Level0.
Pytanie tylko czy przy okazji należy aktualizować też wartość specyficznych lokalnych tagów czyli WroclawGIS:addr:date i jakiej informacji z GISu ona dotyczy-“data ustanowienia” czy “data ostatniej modyfikacji” punktu adresowego?
W obecnej praktyce importów w ogóle odchodzi się od tego typu wewnętrznych pól importowanych baz danych. Nie ma po co i komu tego utrzymywać. Co innego oczywiście jakieś identyfikatory, które są w szerszym użyciu, np. z TERYT-u albo w UK - NAPTAN od przystanków. Te są okej.
WroclawGIS:addr:date jest do wyrzucenia.