Bij railway=crossing en railway=level_crossing wordt een spoorlijn gekruist door een highway=*. Trein gaat altijd voor (hoewel er in Engeland daarop uitzonderingen bestaan).
Bij highway=crossing wordt een highway gekruist door… een andere highway!
Met alleen die tag weet je dus niet nog niet welke van de twee highways de gekruiste en welke de kruisende is.
Het is de *=crossing op een lijnelement die verklapt dat die lijn een oversteek is als verbinding van een onderbroken highway. Bijna altijd is de bestrating van het voetpad of fietspad onderbroken en de oversteek met verf op de te kruisen weg geschilderd, niet andersom. Bevat een lijnelement highway=secondary een node highway=crossing zonder dat er een kruisend lijnelement is, dan kun je logischerwijs wel concluderen deze highway=secondary de te kruisen en dus de ononderbroken highway is. Is er wel een kruisend lijnelement met highway=footway of highway=cycleway dan mag je, als verdere info ontbreekt, ervan uitgaan dat de hoogst geclassificeerde highway de te kruisen en dus ononderbroken highway is.
Pas als het kruisend lijnelement ergens grenzend aan de gezamenlijke node *=crossing heeft weet je het zeker.
Het probleem met de uitritconstructie is de a-typische situatie: de weg is onderbroken en niet de stoep. Je zou dus het door de stoep onderbroken stukje weg moeten taggen met bijv. highway=residential en residential=crossing.
En daar kan dan nog traffic_calming=hump bij.
Mogelijk moet er dan nog een node bij met highway=crossing of misschien is dat niet nodig. Stoep intekenen is niet nodig, al zou dat wel helemaal helder maken dat het daadwerkelijk een stoep is die door de weg wordt gekruist.