Zamknąłem ul. Szkolną w Kobylnicy na podstawie info z UMiG Swarzędz ale nie mam okazji żeby podjechać tam i zweryfikować to w realu.
Czy możecie proszę ewentualnie spojrzeć w swoje ślady i zobaczyć czy w/w info pokrywa się z rzeczywistością ?
Zerknęłam na tę okolicę i z dzisiaj na zamkniętym fragmencie drogi są dosłownie cztery ślady przejazdu. Jeśli chodzi o kilka poprzednich dni, jest bardzo podobne. Być może dzisiejsze ślady wygenerowane są przez ruch mieszkańców ul. Szkolnej, a być może jeszcze nie wszyscy respektują zakaz ruchu. Sprawdzę to jeszcze za 2-3 dni.
Wczoraj akurat tamtędy przejeżdżałem i ta droga w Kobylnicy faktycznie jest w remoncie, zatem odwołuję alarm !
Będąc nieco dalej w Paczkowie zamknąłem inną drogę lokalną, również z racji na modernizację (tutaj jestem jednak w stanie monitorować sytuację w terenie na bieżąco).
Nadal jest ruch tymczasowy, częściowo po śladzie docelowym ale chyba nie ma co grzebać na kilka dni przed otwarciem. Dodałam tylko end_date, żeby nie umknęło.
Cześć, mam pytanie odnośnie tagowania dużych obszarów typu lotniska. Opis nazwy wpisywany jest w obszar całego lotniska, co za tym idzie po wybraniu miejsca do którego chcemy dojechać wybiera nam się centroid kilkuset hektarowego obszaru. Doprowadza to do błędnego prowadzenia użytkownika (każdy kto chce dojechać na lotnisko che raczej trafić pod drzwi terminalu). Nawigacja w OSM też prowadzi do najbliższego punktu i wygląda to tak: http://s6.ifotos.pl/img/lotniskol_qeepxrx.png Może warto dodawać punkty POI dla lotnisk/szpitali w miejscach wjazdów/wejść, bądź tagować nazwą budynki zamiast obszaru?
Zakładam, że albo osoba wpisze przyloty, odloty, albo cargo, albo powinna dostać od nawigacji kilka sugestii do wyboru.
Nie wydaje mi się, zeby te wejścia trzeba było jakoś specjalnie tagować, to raczej nawigacja powinna wyłapywać, że obiekty pasujące do wyszukiwania mają oznaczone wejścia i po wybraniu odpowiedniego obiektu z listy prowadzić pod odpowiednie wejście.
Trochę trudniej z parkingami, a to będzie często interesować użytkowników. Tu chyba jest pole do wymyślenia typu relacji dla takich dużych obiektów (nie tylko lotnisk, np. centra handlowe też by skorzystały), żeby dodać do relacji parking i aplikacja mogłaby dopytywać użytkownika, czy chce przed wejście, czy na parking, jeśli jedno i drugie jest zdefiniowane.
No to musi być bardzo inteligentna nawigacja. Na razie Yanosik ma problem z placami (może już nie), a co dopiero takie złożone rzeczy. Yanosik w sensie przykładu dość znanej nawigacji, inne nawigacje mogą jeszcze mniej rozumieć. A na razie nie wiem nawet czy terminal wylotów, przylotów i cargo są inaczej tagowane - ale wątpię.
Wystarczy zamiast centroidu wybrać współrzędne miejsca, które najlepiej pasują. Wybrać ręcznie, umieścić w osobnej bazie, powiazać z obiektem w OSM jakoś -np. poprzez id lub nazwę i po wykonaniu importu z osm nadpisać.
Proste, skuteczne i nie trzeba się użerać z regułami OSM.
Ale nie muszą być inaczej tagowane, wystarczy że będą osobne obiekty. Użytkownik wybiera obiekt z zaproponowanej listy, jak wybierze to z “przyloty” w nazwie, to go pokieruje na przyloty.
Prawda, ale efektem ubocznym będzie tyle wersji mapy, ile jest nawigacji. A w sumie fajnie by było, gdyby mapa była jednak wspólna.
Bo to jest rozwiązanie dla nawigacji, którym nie chce się ustalać, jakie elementy są wewnątrz obszaru i robić opcji wyboru dla użytkownika.
Yanosik i tak robi teraz w ten sposób maxspeedy.