Львів і область

добра новина… :slight_smile:

del

В результаті ҐІС-аналізу адресного реєстру м. Львова виявлено:
3941 адреса пропущена, не вписана адреса в будівлю (позначки з addr:housenumber не рахуються*);
5270 будівель/(адрес) не нанесено на мапу.

Хто хоче помапити Львів, шукаю бажаючих до співпраці? (думаю, що для початку доречно було б просто намалювати полігони будинків без адрес, а адреси залити згодом скриптом і унеможливити помилки ручного введення даних). Я зараз не маю часу цим займатися, тому пишу сюди.
З мене координати відсутніх адрес.


  • На мою думку теґування звичайними позначками з addr:housenumber робити не варто, бо навігатори їх не бачать. Наприклад вул. Лижв’ярська в моєму Ґарміні відсутня, хоча на мапі номери будинків - на місці…

Чекаю на відповідь спільноти.

VARVAR8, можу помалювати будиночки.

Спочатку.
Для покращеного контролю раджу налаштувати JOSM:
*JOSM => Стиль кольорів мапи => Modified objects *
та
JOSM => Стиль кольорів мапи => Address tags validator, якщо пункт відсутній, качаємо звідси: [https://josm.openstreetmap.de/josmfile?page=Styles/AddressValidator&zip=1]

Ок. Тоді поїхали… завершено

*Хто не в курсі, вставляємо по Ctrl+Shift+L.

Намалював, де можна було https://www.openstreetmap.org/changeset/59289019

Гарна робота. це всі 315 пунктів тут? Що означає

?
До речі, якщо з Бінґу не видно будинок, то можна просто було невеличкий прямокутник зробити (з часом поправиться). Бо точно відомо що адреса там існує…
В будь-якому випадку, класно зробив.
Робити нову порцію даних?

VARVAR8, пропустив, там де не зміг зрозуміти до якого будинку належить адреса. Таких місць може з десяток набереться. Дані надсилайте, як буде час, обклацаю. Я правильно зрозумів, що точка має потрапляти всередину будиночка?

Ні. Не обов’язково. Це дані міськради. Вони можуть навіть двори так нумерувати. Думаю, якщо приватна забудова, найчастіше - це буде двір. Але прямокутник ставте всюди (може бути навіть до 8 м від точки). Потім при потребі можна буде поправити, бо якщо немає “будинка” на мапі - нІкуди буде присвоїти потім адреси. До речі. Забув написати. Може бути так: якщо точка стоїть від будинку на відстані більше 5 м, то ҐІС її могла сприйняти за іншу адресу, тому, т.ч. можуть бути в моєму списку ЗАЙВІ точки. А будинок може бути далі, на деякій відстані (вглиб двору від вулиці).

Порада. Для полегшення роботи з великими масивами даних, існує плаґін todo для JOSM. Можете прочитати про нього тут: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/TODO_list. З його допомогою важко щось пропустити.

Лайвхак. Я роблю так: Заливаю масив точок, => виділити все (Ctrl+A) => додаю то все в “Перелік завдань” (втулок todo) (кнопка +). Далі створюю новий шар даних (має стати активним). В “Переліку завдань” масштабую до елемента (ніжній шар точок). Ctrl+Shift+Down => Завантажити. Креслю об’єкт. Далі по циклу. До речі, у рядку заголовку вікна “Переліку” можна побачити відсоток виконання завдання.

Раджу спробувати.

Дякую за інструкцію, обов’язково спробую!

І ще по Львову питання. Чи треба зміщувати супутниковий шар? Дивився у кількох місцях — знімки Бінґ, здається, прив’язані непогано.

Якщо немає розбіжностей з GPS-треками (або вони незначні), думаю не варто. В різних місцях міста - різне зміщення фотооснови Бінґ. Перевірте з шаром (Фон - GPS-треки Openstreetmap). Я завантажую завжди цей шар, а вмикаю/вимикаю його при переході в інше місце мапи (для контролю).

Ще порада: не забуваємо про клавіатурні скорочення. Це !В РАЗИ! підніме продуктивність роботи в JOSM

Дякую, вже використовую їх і Buildings Tools

потрібен ваш e-mail в приват. Вишлю увесь Сихів. з адресами. Бо дуже кваплюся і немає часу звіряти…

Надіслав

Відсутні будівлі. Львів. Сихівський район (315 шт.)… Зроблено контури будинків (дякуємо darkonus)+адресація
Будівлі без адрес. Львів. Сихівський район (473 шт.)… Зроблено
Загалом по **Львів. Сихівський район **адресовано 788 будівель

Відсутні будівлі. Львів. Личаківський район (1323 шт.)… Зроблено контури будинків+адресація
Будівлі без адрес. Львів. Личаківський район (924 шт.)… Зроблено
Загалом по Львів. Личаківський район адресовано 2266 будівель

Дякую, цього на довго вистачить :slight_smile:

Птс, гайз, я потрохи продовжую Львів оцифровувати на Mapillary. Торік у 360° знімав, але воно часу трохи віднімає, тому зараз просто на телефон. Го оновлювати поі)
Думаю, до речі, може, у Львові провести #CompetetheMap? Он у Києві зараз approksimator тащить, чом би нам так не організуватися? Потім швиденько чік-чік, і зі знімків все замапили. Дійсно зручно ж)