Gdy ktoś zmieni drogę leśna z track na primary, a nawigacja i tak nie będzie tamtędy prowadzić, czy to oznacza, że nie ma potrzeby wprowadzenia poprawek?
Prawdę mówiąc, nadal nie ogarniam, co masz na myśli. Wiem tylko, że obecne otagowanie nie psuje routingu tranzytowego, a bardzo ładnie kanalizuje ruch w kierunku do centrum Krakowa. Potwierdzają to moje obserwacje, jak i ślady GPS pokazujące rozkład ruchu w Krakowie.
Nie widzę powodu by coś tu zmieniać.
I też nie o routing czy dobrą jazdę lub jej brak przez Kraków tutaj chodziło, ale o zgodność kategorii dróg z wytycznymi z wiki. Być może część tych dróg jest w użyciu głównie przez mieszkańców Krakowa i służy do sprawnego poruszania się między odległymi regionami miasta. Takie drogi nie powinny mieć primary.
Czy rzeczywiście przejeżdżając przez Kraków jeździłeś tymi wszystkimi drogami primary, które widać mapce?
Hej, proszę o sprawdzenie tej zmiany https://www.openstreetmap.org/changeset/59280640. Miałem problemy z internetem i zmiana mi się nie zamknęła, więc próbując ratować sytuację przeprowadziłem drugą zmianę https://www.openstreetmap.org/changeset/59280640, która spowodowała konflikt edycji. I teraz nie wiem co z tego wyszło, więc proszę sprawdzić, czy coś się nie popsuło i w razie czego zrevertować
https://www.openstreetmap.org/user/Aight%202009/history
Mamy tutaj przypadek użytkownika, który — mimo zwrócenia uwagi w jednym z changesetów — uparcie „poprawia” wszelkie możliwe drogi, zmieniając tagi sztywno wg klasyfikacji DK ↔ primary, DW ↔ secondary, a reszta tertiary…
Edit: Teraz nawet widzę, że to właśnie o nim dyskutowano na poprzedniej stronie tego wątku… Dzisiaj po tygodniowej przerwie działa dalej.
Klasyfikuje się do pisania do DWG i do rewertowania.
Jak wskażesz jakie edycje wycofać (wszystkie?) to mogę to zrobić.
Jeśli chodzi o pisanie do DWG to na dziś mam dość - mają oni mejla na data@osmfoundation.org (wystarczy opisać że edytuje nadal mimo iż był proszony że przestał + linki do dyskusji + linki do edycji).
Ma sens gdzieś opisać porządnie, z przykładami i wyjaśnieniami że klasyfikacja urzędowa i OSMowa to nie to samo? Czy oni i tak to zignorują, nawet jak się im link podrzuci?
Takie Bartki zignorują , to jak walenie grochem o ścianę.
Za to tutaj mamy inny przypadek - user (https://www.openstreetmap.org/user/MKacper_CLS), który moim zdaniem za bardzo się rozpędza i jakieś drogi osiedlowe w swojej miejscowości zmienia na tertiary albo nawet secondary.
Znalazłem błąd w tłumaczeniu na wiki i go poprawiłem ale widzę że sporo osób korzystało z błędnego opisu w ojczystym języku. Stąd moja prośba o przyjrzenie się budynkom oznaczonym jako building=commercial. Jeśli są tam w większości sklepy to powinny być oznaczone jako building=retail.
To by tłumaczyło dlaczego tyle osób z uporem maniaka stosowało to nieszczęsne commercial.
W ogóle warto się przyjrzeć wiki, bo duża część polskich artykułów to dzieło jednego autora, który na pewnym etapie działalności poprawiał tylko to co mu wypluł translator - czasem nawet bez dogłębnego zrozumienia tekstu.
Co do Wiki - jak się widzi bzdurę to warto ją od razu poprawić (skasowanie bzdurnego tekstu bez pisania nowego to też poprawa, byle na stronie coś zostało).