Stowarzyszenie OSM Polska

@kocio:
Ale jak dokładnie widzisz pożenienie konferencji WMPL z naszym Walnym? Weź pod uwagę, że wjazd na konferencję WMPL kosztuje jakieś złotówki, poza tym jest kwestia dostępnej w tym czasie sali itp rzeczy.

Prosto - o ile zrozumiałem walne nie trwa długo, więc można pewnie znaleźć czas na to, a salę trzeba by znaleźć i tak, i tak trzeba gdzieś dojechać itd. Zrozumiałem też, że samo walne słabo się sprawdza, musi być coś jeszcze, a tu jest cała impreza, w dodatku spotkanie dwóch otwartych projektów może być ciekawe. Ostatecznie można zrobić nawet po prostu niezależnie walne w Katowicach w tym samym czasie.

Co znaczy dla Ciebie “długo”? Samo Walne faktycznie można ogarnąć w godzinę, ale dyskusje towarzyszące spotkaniu rozciągają to do nawet 6 godzin :slight_smile:

Robienie Walnego w tym samym czasie co konferencja nie jest dobrym pomysłem, ponieważ są osoby (np. ja) które chciałyby być i tu, i tam.
Dlatego myślę, że jeśli chcemy łączyć te dwa wydarzenia, to nasze Walne można zrobić w niedzielę, tuż po zakończeniu programu konferencji WMPL, która to zwykle kończy się popołudniu.

Ustaliliście coś? Ja sobie przypomniałem o wyjeździe firmowym, ale to bym się po prostu wcześniej urwał i przynajmniej na niedzielę bym dotarł do Katowic.

Rozumiem, że zgodnie z regulaminem trzeba to walne najpierw ogłosić - przed 25 maja jak sądzę?

Tak, trzeba je ogłosić!
Ile osób jest za ile przeciw?

Ale to chyba zarząd sam podejmuje decyzję, prawda?

Tak dla przypomnienia - jeszcze nie ustaliliśmy kiedy i gdzie. Może jednak lepiej Poznań albo Łódź. Ważne, żeby było sprawozdanie merytoryczne (proste, Olga zamierza) i finansowe (to Masti), żeby ustalić kto chce kandydować i na jakie funkcje (Olga chce przerwy) oraz kto musi być (przynajmniej ktoś z zarządu i komisji rewizyjnej, o ile pamiętam).

Zarządzie miły, co u ciebie?..

Zdaje się że 3 tygodnie wyprzedzenia są potrzebne, by ogłosić Walne prawda? Pytam bo będę w Krakowie 21-22.06 i w Warszawie: 27.06

Walne trzeba ogłosić na 2 tygodnie przed terminem.
Czekamy na informację o możliwości skorzystania z sali w Łodzi.
Marku, czy przy okazji pobytu/ów (?) w Polsce masz wolny np. weekend 23/24.06?

24.06 Warszawa. Tak.

Szkoda, bo to już za tydzień, więc pewnie spotkamy się już po wakacjach.

Słuchajcie. Wysłałem zgłoszenie na rejestracja@openstreetmap.pl zgodnie z instrukcją na http://openstreetmap.org.pl/stowarzyszenie/dolacz-do-nas/
Jest tam napisane, że “Z reguły nie trwa to dłużej niż tydzień.”

Minęło 10 dni i teraz nie wiem czy mam dalej czekać na jakąś informację zwrotną, czy może nikt tej wiadomości nawet nie odczytał.

Zarząd wiadomość odczytał, tylko że są wakacje i trudno nam się skontaktować ze sobą, zwłaszcza, jak ktoś wyjechał odpocząć np. od internetu :slight_smile: Prześlij proszę wypełnioną deklarację członkowską http://openstreetmap.org.pl/stowarzyszenie/dolacz-do-nas/, głosowanie to czysta formalność :slight_smile:

Podobno ma być zorganizowane jakaś forma koordynacji między lokalnymi oddziałami:

https://github.com/openstreetmap/operations/issues/229

Sprawa została przeniesiona tu:

https://github.com/osmfoundation/lcwg

Dobra. To co z Walnym? Dałoby radę zorganizować je we wrześniu, najlepiej dając wyprzedzenie trochę dłuższe niż 2 tygodnie? :wink:

Wszystko oczywiście zależy od możliwości lokalowych. Z tego co rozumiem, kontakty z PŁ ma Zbyszek.

Rozmawialiśmy niedawno i faktycznie wrzesień pod koniec wydaje się najlepszym terminem. Prawdopodobnie odbędzie się w Łodzi. Za kilka dni powinniśmy mieć konkrety.

Oczywiście będzie trochę formalności do odwalenia, ale najważniejsze, że trzeba się zastanowić nad nowym Zarządem, bo obecne władze raczej nie pociągną swoich funkcji. Zastanówcie się kto chciałby kandydować, bo to ważna sprawa.

Ustaliliśmy miejsce i czas na zebranie i spotkanie społeczności: 22.09 w Łodzi. Konkretna sala zostanie jeszcze podana, ponieważ i tak trzeba oficjalnie powiadomić członków Stowarzyszenia, żeby było w porządku formalnie.

A dlaczego tak właściwie w sobotę, a nie w niedzielę (23.09)? To jakaś taka tradycja, że musimy się spotykać rokrocznie w sobotę?