Hoi en welkom op het forum!
Ik zal even kort & bondig proberen te antwoorden zodat je deze regenachtige moederdag alvast door kunt komen…
Hier is staat de landuse heel gedetaileerd in getekend en staan onder andere outlines van wegen, fietspaden, putdeksels, etc. Ik ben eigenlijk alleen geïnteresseerd in het groen.
Alleen geïnteresseerd in groen is wel leuk en aardig, maar dat gaat niet werken. Doordat je groen toevoegt kom je al snel in de knel met wegen en paden (die overigens sowieso erg knullig en niet echt waarheidsgetrouw staan ingetekend) daar rondom het CZ en bureau van politie in Tilburg. Je ziet nu al bijvoorbeeld dat het Cyprespad midden door een gebied met gras gaat lopen, dat overigens ook niet eens gras is.
Ik wil beginnen om deze data langzaam toe te voegen aan de openstreetmap database maar ik heb nog een aantal vragen over bijvoorbeeld het taggen. Op veel plekken staan verschillende soorten groen zoals gras, heggen, struiken los ingetekend. Ieder soort begroeing heeft zijn eigen polygon.
Verschillende soorten begroeiing komen vaak voort uit verschillende percelen of bestemmingen. Als de stukken groen zijn opgedeeld in meerdere vlakken, zou ik die vooral in stand houden. Bij gemeentelijke groen is dat nog niet zo’n issue, maar in bospercelen, weidegebieden of parken, “moeten” de verschillende gebieden in stand blijven.
Door het samenvoegen van dezelfde stukken groen tot één groot gebied, gaat vaak waardevolle informatie “achter de schermen” verloren.
Ik weet dat je gras kan je taggen met Landuse:grass, maar hoe tag je bijvoorbeeld lage struiken, heggen en ander laag groen? En hoe zit het bijvoorbeeld met village green?
De algehele stelregel luidt: “map what’s on the ground”. Bij gemeentegroen (zoals struiken en aanverwant spul) gebruik ik nu village_green, maar daarover is officieel geen consensus bereikt (zoals heel veel hier op het forum).
- Op sommige plekken is een grasveld bijvoorbeeld opgedeeld in verschillende vlakken gras die aan elkaar grenzen (vooral in parken het geval). Vaak geven ze de layout weer van een park. Kan ik het zo laten of moet ik ze dan samenvoegen tot 1 polygon? Voor het renderen maakt het in ieder geval niet uit.
Zie hierboven: NIET samenvoegen!
- De ruimte die bomen innemen als ruimte in de stoep is ook ingetekend. Dus voor iedere boom die in een straat staat is een klein vierkant. Het makkelijkste is om die ook mee te importeren (en eventueel de bijbehorende bomen er ook bij te zetten uit de bomendatabase van de gemeente). Ik weet niet of hier bezwaar tegen is.
Als je losse bomen gaat intekenen, kan dat ook al snel te druk worden, maar dat zou geen reden zijn om het niet te doen. Als er een boom staat, dan zou ik dat ook als zodanig mappen en niet al een perceeltje van 1x1 m met gras (dat wss toch niet zichtbaar is op kaart omdat je niet zo ver kunt inzoomen).
Het soort, geslacht enz. erbij te zetten is leuk en aardig, maar het maakt in het uiteindelijk zichtbare resultaat niks uit.
- Zijn er nog andere dingen waar ik eventueel rekening mee moet houden?
Er zijn meerdere bronnen die je kunt gebruiken bij het goed in kaart brengen, gebruik iig JOSM als je aan de slag gaat.