Allroads
(Allroads)
April 17, 2018, 11:21am
137
Ik ben geen engelse beschrijving tegen gekomen.
OAM, welke licentie nemen ze op in hun database? Als dit alleen Public Domain is of CC0, dan kan luchtfoto beeldmateriaal niet gebruikt worden.
Vindt daar niks van terug.
https://docs.openaerialmap.org/uploader/uploader-form/
Nederland Beeldmateriaal is CC-BY-4.0, het is dan wel opendata maar hebben ook restricties. Het gebruik van de service layer beschikbaar stellen.
http://www.nationaalgeoregister.nl/geonetwork/srv/dut/catalog.search#/metadata/a301ddc7-c26f-42d8-b367-509ae5ae47d0?tab=general
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.nl
De technische informatie wordt gegeven in deze metadata.
https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wms?&request=GetCapabilities
actueel is de beste, meest recente.
Voor gebruik ten behoeve van Openstreetmap zijn er afspraken.
OAM kan ook voor andere doeleinden gebruikt worden, dan moet aan de Beeldmateriaal licentie voldaan worden.
Sint_E7
(Sint E7)
April 17, 2018, 11:25am
138
Inderdaad, dan kan ik eindelijk een keer een ‘note’ wegwerken.
Kan merken dat veel mensen met de nieuwe data werken, foto’s laden traag. Was al verbaasd dat ik plots nieuwe dingen zag
Sint_E7
(Sint E7)
April 18, 2018, 5:20pm
140
Een nieuw topic openen vond ik wat ver gaan, dus bij deze de vraag of iemand met wat meer kennis eens wil controleren of ik op het parkeerterrein van de Keukenhof naast de N208 boven het tankstation (locatie: https://www.openstreetmap.org/note/967588 ) goed bezig ben geweest.
Pander
(Pander)
April 20, 2018, 11:13am
141
Sint_E7
(Sint E7)
May 3, 2018, 4:47pm
142
Ligt het aan mij, of klopt het dat de PDOK Luchtfoto al enkele dagen niet beschikbaar is in ID?
eggie
(Eggie)
May 4, 2018, 8:37am
143
In ieder geval werkt het nu wel.
MadelNL
October 31, 2018, 5:30am
144
Heeft iemand enig idee wanneer de luchtfoto’s van 2018 beschikbaar worden in PDOK?
Ik lees in terugkoppelingen op verbeterdekaart.nl dat die wel al beschikbaar zijn voor gemeenten en provincie, althans daar beroepen ze zich wel eens op die bron.
ligfietser
(Ligfietser)
October 31, 2018, 6:12am
145
Bedoel je die van satellietdataportaal.nl (Triplesat), die mogen we gebruiken: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=62966
Zijn een paar weken oud, zeer recent dus.
Allroads
(Allroads)
October 31, 2018, 7:06am
146
EOSfoto:
Is het eigenlijk bekend of en wanneer de luchtfoto’s van 2017 ter beschikking komen? In deze omgeving zijn nogal grote mollen aan de gang die een nieuwe ringweg aanleggen van ongeveer 25 km en dat gaat best snel. De weg is globaal ingetekend ahv de foto’s uit 2016 en GPS traces, maar een nieuwe versie zou wel mooi zijn.
EOSfoto:
PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm (WMTS) geeft vooralsnog dezelfde foutmelding als het AHN: HTTP-fout 400…
Mooi dat we, als het gaat werken wel weer diezelfde resolutie mogen gebruiken.
Ergens rond maart 2019, …wordt vervolgd.
MadelNL
November 1, 2018, 6:01am
147
Dank voor het antwoord! Gemeenten kunnen er -kennelijk- dus eerder over beschikken.
Die van satellietdataportaal geeft juist op de plekken waar ik ze voor nodig heb, een foutmelding, terwijl op omringende plekken het beeld wel bruikbaar is. Hopen dat de BGT dan eerder is, zodat de N300 tenminste fatsoenlijk ingetekend kan worden…
Op de GIS portal van de provincie Limburg is de luchtfoto van 2017 al te zien.
Allroads
(Allroads)
November 1, 2018, 12:03pm
149
Het verzoek was om 2018 luchtfoto.
Dit is ook 2017 luchtfotodata met dat verschil het is 10 cm data, wij hebben de beschikking over 25 cm data daardoor oogt het anders.
Het komt ook bij beelmateriaal.nl/Kadaster vandaan.
Hiervoor hebben we geen afspraak.
https://portal.prvlimburg.nl/mapfiles/topografie/metadata/luchtfoto_2017_hoge_resolutie.xml
LUCHTFOTO 2017 (hoge resolutie)
Alternatieve titel: 2017_O10_Limburg.ecw
Versie:2017
Unieke Identifier: 06eb22e9-cb31-4119-9567-7d1142e32060
Serienaam/-nummer: Beeldmateriaal 2017: Hoge Resolutie Luchtopnamen (HRL)
Datum voltooiing: 2017-05-27
Status: Compleet
Samenvatting: Beeldmateriaal 2017: Hoge Resolutie Luchtopnamen (HRL). De hoge resolutie luchtopnamen worden opgenomen in het bladloos seizoen en vormen een landsdekkende luchtfoto met grondpixelresolutie een van 10 cm. Orthofotomozaiek 10cm resolutie tegels zijn samengevoegd in een ecw voor heel Limburg. De orthofotomozaïeken zijn een samenstelling van afzonderlijke orthofoto’s, in principe van de centrale gedeelten van iedere orthofoto. Daardoor is de omvalling in de mozaïeken zo klein mogelijk gehouden. Gegevens zijn door de combinatie Eurosense - Hansa Luftbild ingewonnen met behulp van Vexcel UCXp en UCEagle.
Resolutie: 0.1m
Ruimtelijk schema: Raster
Herzieningsfrequentie: Jaarlijks
Temporele dekking:
Van datum: 2017-03-11
Tot datum: 2017-05-26
Allroads
(Allroads)
January 6, 2019, 12:21am
150
Bij PDOK, nu ook in links van capabilities Beeldmateriaal luchtfoto 2018 staat, is het beschikbaar.
Zowel bij wms als wmts layers.
Maar bij de wmts capabilities heeft men schijnbaar ook een layer name verandering doorgevoerd. Ook voor 2017 en 2016. Dan zijn ze niet meer opvraagbaar.
De nieuwe layer namen zijn doorgegeven aan de OSMlab-layer-index, na verbetering zal bij volgende update van des betreffende programma’s het doorgevoerd worden.
Jimiiee
(Jimiiee)
January 28, 2019, 1:46pm
151
Heeft iemand anders last van dat de laatste PDOK foto’s gemaakt zijn toen het erg droog was? Gras is heel moeilijk te onderscheiden
Zijn oudere PDOK luchtfotos beschikbaar voor ons?
BikePC
(BikePC)
January 28, 2019, 3:28pm
152
Misschien kan je hier iets mee? https://www.satellietdataportaal.nl/
Het beschikbare tijdvak is 01-04-2017 tot 27-09-2918
keesm
(Keesm)
January 28, 2019, 4:42pm
153
Ik heb deze in JOSM actief bij voorkeuren: wmts:https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wmts?request=GetCapabilities
Kan ik kiezen voor de luchtfoto’s van 2016, 2017 of 2018
Kogacarlo
(Carlo)
January 29, 2019, 11:39pm
154
Volgens Allroads is dat 10 cm data. Wat is de link dan? 's Kijken of ik die in QGIS kan krijgen. Of is die soms met wachtwoord?
Ik heb het wel geprobeerd maar het lukt me niet. Misschien doe ik iets verkeerd.
Is dit hem?
https://portal.prvlimburg.nl/mapfiles/topografie/metadata/luchtfoto_2017_hoge_resolutie.xml
De GIS portal is inderdaad https://portal.prvlimburg.nl/
Momenteel lijkt deze down te zijn.
Mocht je in Venray bezig zijn, dan staat er 2018 foto met hoge resolutie online:
https://venray.flamingo4.nl/viewer/app/Foto’s
In het verleden heb ik de gemeente Venray gevraagd of deze foto’s voor osm gebruikt mogen worden en daar heb ik een positieve reactie op gekregen.
Kogacarlo
(Carlo)
January 30, 2019, 1:59pm
156
Beide links doen het bij mij niet. Http/1.1 Service Unavailable en Fout opgetreden Applicatie “Fotos” niet gevonden