Tu jest opis jak to wygląda od strony kodu:
Linia 138: początek funkcji odpowiedzialnej za łączenie/dodawanie drogi nowej 166: tempWay - nasza stara droga 170: nodePool - węzły które możemy wykorzystać 174: geometryPool - tymczasowe węzły z geometrią nowej drogi w odpowiedniej kolejności 181: stara droga traci wszystkie węzły ale dalej jest starą drogą 186: nodeAssoc - tablica w której mamy pary węzłów z geometryPool i najbliższe im odpowiadające z nodePool (jeśli takie istnieją - linia 190), oryginalnie w “zastąp geometrię” były tu dwie funkcje ala ta druga była mniej wydajna i korzystała z dodatkowych bibliotek 198: geometryNodes - geometria ze starymi węzłami, jeśli węzłów jest więcej niż wcześniej to są brane z geometryPool 204: przesuwamy stare węzły na nowe pozycje (w sumie to tylko dodajemy komendę która z tego co zauważyłem wykonuje się później) 209: tempWay - nasza stara droga ma węzły z geometryNodes 212: Jeśli stara droga miała więcej węzłów niż nowa oznaczamy węzły jako skasowane 219: s_oWay to nasza poprawiona stara droga 222: łaczymy węzły razem jeśli są w niewielkiej odległości 226: domknięcie drogi jeśli nie jest domknięta - ostatni i pierwszy węzeł musi być taki sam 252: łączy drogę z pobliskimi węzłami - dlatego jeśli np wejście jest wzglednie blisko nowej geometri zostanie do niej doklejone bez przesuwania 255: węzły które wcześniej onzaczyliśmy jako skaskowane oznaczamy jako nie skasowane i je usuwamy - z tym było najwięcej problemów
Dla każdego punktu nowej drogi sprawdzamy czy istnieje w nodePool taki punkt który leży w odległości euklidesowej mniejszej niż 1 jeśli jest ich więcej wybieramy najbliższy. Odpowiada za to funkcja findNearestNode.
Jest problem z bardzo ciemnym kolorem brązowym.
Przy opcji wyszukiwania za pomocą koloru wypełniającego, właśnie ten kolor nie jest rozpoznawalny i Tracer2 go nie widzi, przeskakując na inny obrys.
Drugi WMS, którego używam do Tracer2 jest nieaktualny, nie zawiera wszystkich budynków. Pierwszy WMS jest aktualny i zawiera nawet niektóre budynki, które są dopiero w budowie. Pytanie: Jak zrobić, żeby używać pierwszego WMS-a (wms.epodgik.pl) w Tracer2, próbowałem i dałem sobie rady.
Hej!
Dajesz Podkłady=> Ustawienia podkładów=> i kopiujesz sobie adres z „url warstwy obrazów”.
Następnie przechodzisz do ustawień tracer2 i wklejasz adres do pola URL (albo przy użyciu Dodaj nowy albo Edycja).
Wtedy tracer powinien importować obrysy z podkładu który aktualnie wyświetlasz.
Problem jednak jaki napotkałem z podkładem polska.e-mapa.net: Buildings jest taki że nie jestem go w stanie zmusić do współpracy z Tracerem.
Próbowałem różnych ustawień parametrów, ale nie i już
Zaimportowałem sobie zatem adres z Krajowej Integracji Ewidencji Gruntow z polska.e-mapa.net czyli http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow i było już lepiej, tj. chodził względnie na ustawieniach jak poniżej:
choć nie rysował tak dobrze jak na podkładzie z lokalnego powiatu (testowałem na powiecie poznańskim). Podobnie zresztą jak podkład polska.e-mapa.net: Buildings miał on tendencję do „zygzakowania” linii (co przekłada się na kształt importowanych budynków), które np. na podkładzie z powiatu poznańskiego wyświetlają się prosto.
Poza tym nie wiedzieć czemu część budynków rysuje mi dokładnie obok a część poprawnie.
Na koniec próbowałem zaimportować jeszcze adres z „Twojego” powiatu pilskiego http://wms.powiat.pila.pl/cgi-bin/pila ale tutaj niestety nawet podkład nie chciał się wyświetlić (nie udało się pobrać obrazu z serwera kafelków) nie mówiąc już o współpracy z tracer2
Zatem wygląda na to że rysujesz albo dalej „ręcznie” albo tracer-ujesz budynki które potem przesuwasz do podkładu. Nie wiem tylko co wychodzi szybciej
Może za jakiś czas podkład z pow. pilskiego zacznie chodzić więc wtedy można spróbować raz jeszcze…
A właśnie, goście z GeoSystem mieli podrzucić link do WMS z ogólnopolskiej (OK, tam gdzie używają ich systemu, czyli większośc gmin) mapy takiej, jak jest w powiatach/gminach - mówili o tym na SoTM-pl. Z tego powinno sie odrysowywać że hej…
Dzięki dodałem. Ogólnie przez weekend miałem kłopoty z geoprtalowymi podkładami nie wyświetlały się. Przy niektórych muszę wybrać image/png bo ustawione image/jpg nie działają. Coś się wczoraj poprawiło więc poobserwuję co i jak.
Czy Wy też tak macie, że różne budynki publiczne (szkoły, kościoły, sklepy, remizy…) na podkładzie widać na ciemnobrązowo, ale wtyczka tracer2 ich nie widzi?
Poniżej moje ustawienia Tracera na których „złapał” mi rzeczony budynek.
W pierwszej kolejności sprawdziłbym w ustawieniach „Tryb” i ustawił na „match color”.
Rzeczywiście miałem “boundary”, ale po zmianie na “match color” różnica jest taka, że przedtem Tracer2Server zwracał dla takich budynków regularnie “Exception: Couldn’t find strating point” (czyli dokładnie tek samo, jak kiedy się kliknie w puste miejsce), a teraz albo zwraca “Exception: Area too big”, albo nie zwraca żadnego komunikatu, ale obrysu nie wstawia. Pozostałe parametry (poza URL, którego nie dam rady porównac wzrokowo) mam takie same.
A skopiowałbyś mi tekstowo swój URL? Bo porównywanie obrazka z WWW z zawarością okienka w JOSM przekracza moje możliwości…
Działa prawie idealnie w niektórych rejonach Polski, tam gdzie podkład budynków jest wypełniony, tam gdzie są tylko kontury Tracer2 wyrysowuje mi tylko część budynku i nie potrafię dać sobie z tym radę.
Moje ustawienia TRACER2
Wielkość kafelka: 0.0002
Rozdzielczość: 512
Tryb: match color
Granica: 32
Liczba węzłów okręgu: 32
Próbowałem oczywiście różnych kombinacji ustawień, ale nic to nie dało, może trzeba coś zmodyfikować w url?
Faktycznie z działaniem Tracera pod Windows jest trochę przypał…
Z czystej ciekawości uruchomiłem JOSM (ta sama wersja) na drugim kompie na którym mam Windows 7 (64 bit) i z niewiadomej mi przyczyny z identycznymi ustawieniami jak pod Ubuntu nie „złapał” mi owego budynku.
Pomogło dopiero obniżenie wartości parametru „Granica” do 50, wtedy złapał bez problemu.
Jak mawiają na Wschodzie „bez pał litra nie rozbieriosz”…